Meteoroloji Bursa için 24 Kasım 2022 Perşembe günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde gece boyunca etkili olan sağanak yağış termometrelerin en Yüksel 18 dereceyi göstereceği gün içerisinde de yüzünü göstermeye devam ediyor. Öte yandan yağış geçişleri hafta sonuna kadar sürerken hava sıcaklığındaki düşüş de devam edecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji tarafından yayınlanan yeni hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde sağanak yağışın ne zamana kadar süreceği açıklandı. İşte detaylar…

Haftanın dördüncü iş gününe 11 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren sağanak yağış geçişleri etkili oldu.

Öğle saatlerine kadar termometreler 11 derece seviyelerinde seyrederken yağış geçişleri de Bursa genelinde bölgesel olarak yüzünü göstermeyi sürdürüyor.

Öğle saatlerinde yağışın etkisini daha da hafifletmesiyle birlikte termometreler ise 16 dereceye kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası termometreler 18 derece seviyelerine kadar yükselirken hafif sağanak yağış şehir genelinde yer yer etkili olmayı sürdürüyor.

Akşam saatlerinde de hafif yağış geçişleri sürerken termometreler 15 derece seviyelerinde gerileyerek yağışla birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatleri sonrası da yağış geçişleriyle birlikte hava sıcaklığı13 derece seviyelerine gerilerken gece saatlerine doğru ise termometreler 13 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Başkan Dündar, Senegal heyetini ağırladı Başkan Dündar, Senegal heyetini ağırladı

CUMARTESİ GÜNÜNE KADAR YAĞIŞ VAR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde sağanak yağış geçişleri yarın etkisini artırarak cumartesi gününe kadar sürecek.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık 8 derece olarak ölçülürken, gün içerisinde ise şehir genelinde kuvvetli sağanak yağış ile birlikte termometreler en yüksek 13 derece olarak ölçülecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) şehir genelinde sabah saatlerinde termometreler 6 dereceye kadar geriliyor. Gün içerisinde sağanak yağış geçişleri ile birlikte termometreler en yüksek 13 derece seviyelerinde olacak.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) sabah saatlerinden itibaren yağışın ardından sıcaklık düşerken termometreler sabah saatlerinde 3 dereceleri gösteriyor. Gün içerisinde ise parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 15 dereceye kadar yükseliyor.

Yeni haftanın ilk iş gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde termometreler 5 derece olarak ölçülüyor. Gün içerisinde de şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı en yüksek 17 derece seviyelerinde kadar tırmanıyor.