Ördekli Kültür Merkezi'nde açılan sergiye Denetimli Serbestlikten Sorumlu Cumhuriyet Savcısı Tuncay Sümbül, Bursa Denetimli Serbestlik Müdürü Cihat Çanak, Osmangazi Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Köse, Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkan Vekili Bahattin Korkmaz, Denetimli Serbestlik Müdürlüğü personelleri, kursiyerler ve çok sayıda davetli katıldı. Sergide, suça sürüklenen çocukların ve kurum personelinin yaptığı 46 eser yer aldı.

Havuzlu Park eski hareketli günlerine dönüyor Havuzlu Park eski hareketli günlerine dönüyor

BOŞ ZAMANLARINI EL SANATLARIYLA DEĞERLENDİRDİLER

Denetimli serbestlik yetkilileri, "Suça sürüklenen çocuklar başta olmak üzere tüm yükümlülerimize yönelik boş zamanların yapılandırılması ve meslek edindirmeye yönelik birçok eğitim faaliyeti, kurumumuz tarafindan paydaş kurumların katkı ve desteğiyle yerine getirilmektedir. Bu faaliyetlerde temel amacımız yükümlülere yeni tutum ve beceriler kazandırılarak, kişilerin suçtan uzak bir yaşam  sürmelerine yardımcı olmaktır.

Suça sürüklenen çocukların el sanatları hususunda kendilerini geliştirmek, özgüvenlerini pekiştirmek, sosyal yaşamda destek olmak için düzenlediğimiz sosyal, kültürel ve eğitim faaliyetlerinin amacına ulaştığını ve çok güzel eserler ortaya çıkardıklarını görüyoruz" dedi.

Açılışı yapılan 'Filografi-Ebru-Rölyef El Sanatları Sergisi' 15 Eylül'e kadar Ördekli Kültür Merkezinde ziyaretine açık olacak.