Bursa'nın Karacabey ilçesinde oturan  Erkan Sarı ve ailesi, Başkan Hasanoğlu ve Milletvekili Türkoğlu'nu ağırladı. Türkoğlu, bu korkunç olayın gelecekte olması kuvvetle muhtemel daha büyük tehlikelerin habercisi olduğunun altını çizdi.

"BASINA BASKI YAPILDI"

Bursa'da prostat kanseri farkındalık semineri Bursa'da prostat kanseri farkındalık semineri

Erkan Sarı'nın kız arkadaşına tacizle başlayan hadisenin ölümcül saldırıya dönüşmesinin, özellikle sığınmacılara sorgusuz sualsiz kucak açıp sahiplenenler için ibret verici olduğuna değinen İl Başkanı Dr. Hasanoğlu, "Erkan kardeşimiz, kız arkadaşından ısrarla fotoğraf isteyen Suriyeli sığınmacıyı bir kaç kez uyarıyor. Suriyeli genç 'tamam anlaştık' deyip Erkan'ı yaş günü kutlama bahanesiyle çamlık diye bilinen bölgeye çağırıyor. Tam geldiğinde arkadaşları ile birlikte acımasızca saldırıyorlar. Öldüresiye dövdükleri Türk genci Erkan'ın başına kuru sıkı silah dayayıp ayaklarını ve ayakkabılarını öptürüyorlar. Darp var, tehdit var, ölümcül darbeler, küfür, hakaret hepsi var. Babası eve geldiğinde oğlunu tanıyamayıp adeta şok geçiriyor ve haklı olarak, bunu yapanların insan olamayacağını söylüyor. Bundan sonrası daha da vahim. 4 Eylül'deki olay, yetkililerce kamuoyundan gizleniyor. Basına yazılmaması yönünde baskı yapılıyor, olay tam 7 gün sonra patlayınca, Valilik tarafından görev savma niteliğinde bir açıklama yapılıyor. Deniyor ki failler 6 Eylül'de yakalandı, 7 Eylül'de 2 kişi tutuklandı, firarda olan 1 kişi aranıyor. Serbest kalan var mı, varsa bu kişilerin nerelerde daha başka hangi vukuatları işlemek üzere barındırıldıklarını bilen eden yok." diye konuştu.

"ASKERİN, POLİSİN ELİNİ TUTAN KİM?"

İYİ Parti Bursa Milletvekili Türkoğlu ise, "Emniyet Müdürümüz ile de görüştük, kendisi olayın titizlikle takiplerinde olduğuna vurgu yaptı. Ülkemiz nasıl bir bilinmezliğe sürüklenmek isteniyor? Kamuoyuna yansıyan kalabalık gruplar halindeki sığınmacı girişleri neden durdurulmuyor, kim durdurmuyor?
Askerimizin, polisimizin elini tutan kim? Türk milletini nasıl bir oyun kurgusunun içine hangi emperyal güçlerin talimatıyla kim ya da kimler atıyor? Yol yakınken dönün bu demografik yapıyı değiştirme yanlışından! Bunun adı ateşle oynamaktır. Türk Milletinin yerine, ortadoğululaşmış bir millet türü ikame etme niyetiniz; tuttuğunuz bu korkunç yolun sonunda bilesiniz sizi de yakar kavurur. Benliği ve ruhu, 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım!' dizileriyle yoğrulmuş Türk Milleti'nin sabrını, siz siz olun taşırmayın" dedi. 

"GÖÇMEN POLİTİKASI İFLAT ETTİ"

Erkan kardeşimizin yaşadığı travmatik dramdan İnşallah ders alınır; önceden alınacak önlemlerle, bundan sonraki olası acı olaylar henüz doğmadan yerinde bertaraf edilir diyen Türkoğlu açıklamasına şöyle devam etti:

"Bu vesileyle AK Parti iktidarına da sesleniyoruz. Göçmen politikanız iflas etmiştir. Ülkemizi, batının sığınmacı limanı yapma ısrarınızı artık bırakın. Mevcut sığınmacıları da savaş tehlikesi kalmayan, hayatın normale döndüğü ülkelerine belli bir program ve anlaşma dahilinde derhal geri gönderin. Erkan Sarı ve ailesine, milletimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, yanlarında olduğumuzu, ihtiyaç duyacakları her türlü hukuki desteği avukatlarımızla sağlayacağımızı buradan da kamuoyuna duyuruyoruz."