Alınan bilgiye göre, Sakarya'nın Pamukova ilçesinden kalkan eğitim uçağı, saat 15.40 sıralarında merkez Osmangazi ilçesinde Ovaakça Doğalgaz Çevrim Santrali yakınlarında düştü. 

 Bacaların yanına düşen eğitim uçağında pilot ve yanındaki kişi olay yerinde hayatını kaybetti.

Olay yerine polis, AFAD, sağlık ve itfaiye ekipleri sevk edildi.

Bursa Valisi Yakup Canbolat, kazada 2 kişinin hayatını kaybettiğini ifade etti. Bursa Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ve Bursa Emniyet Müdürü Tacettin Aslan da olay yerine gelip ekiplerden bilgi aldı.


Polis ekipleri kaza bölgesini emniyet şeridiyle çevirirken, herhangi başka bir yaralının olmadığı kaydedildi.

Kestel Belediye Başkanı Tanır'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlamlı hediye Kestel Belediye Başkanı Tanır'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a anlamlı hediye

İSİMLERİ BELLİ OLDU

 Uçağın düşmesi sonucu hayatını kaybedenlerin Yunuseli Sportif Havacılık Derneği Başkanı pilot Hakan Köksal ile yanında yolcu olarak bulunan Burcu Sağlam olduğu öğrenildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Aktaş'tan 'uçak kazası' açıklaması

Olay yerinin şehrin kuzey tarafında, yerleşim alanından uzakta olduğunu belirten Aktaş, "Bir kişi maalesef uçaktan fırlayarak vefat etmiş, diğeri de uçağın yanmasından mütevellit bir yanma söz konusu. Bunun haricinde herhangi bir kayıp söz konusu değil. Bursa'mızda da bir havaalanı var, oraya mı iniş yapmak istiyordu veya rotasını tamamlayıp dönecekti bilmiyoruz. İklim şartları, rüzgar, yağmur var. Şu an bunları savcılık araştırıyor." diye konuştu.

Aktaş, çevrim santralinde zararın olmadığını sözlerine ekledi.