Meteoroloji’nin Bursa için hazırladığı 5 günlük yeni tahmin raporuna göre, bugün başlayan kuvvetli sağanak yağış için uyarı yapılırken, gün verilerek kaç gün etkili olacağı açıklandı. İşte detaylar…

Haftanın dördüncü iş gününe 13 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde sağanak yağış ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Mudanya’da Baran Güneş heyecanı Mudanya’da Baran Güneş heyecanı

Öğle saatlerine doğru da yağış bölgesel olarak etkili olmaya devam ederken ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 13 derece seviyelerinde seyrediyor.

Öğle saatlerinde şehir genelinde devam eden sağanak yağışla birlikte hava sıcaklığı 14 derece seviyelerinde ölçülüyor. 

Öğle saatleri sonrası 17 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerin yanı sıra sağanak yağış bölgesel olarak etkili olmaya devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru termometreler 15 derece olarak ölçülürken sağanak yağış geçişleriyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde yağış ara verirken parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 13 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde de parçalı bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 12 derece seviyelerinde.

HAFTA SONU İÇİN YAĞIŞ UYARISI

Meteoroloji’nin 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa’da yarın için yağış beklenmezken, hafta sonundan itibaren yeniden sağanak yağışların etkili olması bekleniyor.

Yeni haftanın son iş gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 8 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 19 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 10 derece olarak ölçülürken yer yer etkili olan sağanak yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 26 dereceyi gösterecek.

Hafta sonunun son gününde ise (PAZAR) sabah saatlerinde sıcaklığı 14 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde sağanak yağış yer yer yüzünü gösterirken, çok bulutlu gökyüzüyle birlikte termometreler 21 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Yeni haftanın ilk iş gününde ise (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 11 derece olarak ölçülürken gün içerisinde termometreler yağış geçişleri ve çok bulutlu gökyüzüyle birlikte 19 derece seviyelerinde ölçülecek.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (9 KASIM 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ