Yaptıkları çalışmalar ve verdikleri eğitimler ile adından sıkça söz ettiren Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi, bünyesinde eğitim alan ve sertifika sahibi olan kursiyerler meslek hayatına atılıyor.

Pastacılık kursundan kuaförlük ve el sanatları kursuna, web tasarımından kişisel gelişim kurslarına kadar birçok farklı alanda eğitim veren merkezin kursiyerleri sertifikasını aldıktan sonra iş sahibi olabiliyor.

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezinin Aşçı Çırağı Kursu'na katılan Zahide Aydın, sertifikasını aldıktan sonra Yıldırım Belediyesi'nde istihdam edilmeye başladı. Şef Mustafa Çalışkan'ın eğitmenliğinde kursunu başarıyla tamamlayan Zahide Aydın, Yıldırım Belediyesi'nde aşçı Çırağı olarak işe başladı. Yıldırım Halk Eğitim Merkezi'ne teşekkür eden Aydın, ilçe halkını istihdam şansı sunan Yıldırım Halk Eğitimi Merkezi kurslarına katılmaya davet etti.

Bursa Şehir Hastanesinde minimal invaziv kalp cerrahisi hastalara şifa oluyor Bursa Şehir Hastanesinde minimal invaziv kalp cerrahisi hastalara şifa oluyor

Yıldırım Halk Eğitimi Merkezine işten ayrıldıktan sonra bilgisayar kursuna katılmak amacıyla gelmiştim. Daha sonra merkezimizde bulunan aşçı çırağı kursuna yazıldım. 3.5 aylık bir eğitimin ardından sertifikamı aldım. Daha sonrasında buradan aldığım belgelerimle birlikte belediyeye başvurdum. Şu anda Yıldırım Belediyesi'nde aşçı yardımcısı olarak çalışıyorum. Verdikleri değerli eğitimlerinden ötürü Aşçı çırağı kursu öğretmenimiz Mustafa Çalışkan'a ve halk eğitim merkezimize teşekkürlerimi sunuyorum" dedi.

Halk eğitim merkezinde bulunan tam donanımlı mutfakta kursiyerlere eğitim verdiklerini belirten Aşçı Çırağı – Pastacılık Kursu Öğretmeni Mustafa Çalışkan, " kursiyerlerimizin en iyi eğitimleri almaları için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Sertifikalarını alan öğrencilerimizin sahada mutfaklarına kavuşmaları bizleri çok mutlu ediyor" dedi.