Bursa’da;
Zaman içinde kente yerleşen Artvinli sayısında artış olunca ve kentin ekonomisine değer katmaya başladıklarında, Artvinli Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin de kurulması zaruri olmuştu.

Kısa adı ARSİYAD olan bu kuruluş, dolu dolu tam 20 yılı geride bırakıyor bu sene.

Bu nedenle;

Hem derneğin 20. kuruluş yıldönümü olması hem de bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 100. yılı olması nedeniyle ARSİYAD yönetimi bir karar aldı.

Bu amaçla da;

Türkiye genelindeki bazı spor, sanat, bilim ve iş dünyasından isimlerin ödüllendirileceği “20. Yıl Türkiye Buluşması” adı altında bir etkinlik planladı.

Haleh;

Artvin, Kocaeli, Ankara ve İzmir’de de örgütlenme çalışmaları süren ARSİYAD’ın yönetimi, bu etkinlik ile Türkiye’nin önde gelen Artvinli isimlerini ve ülke protokolünden bazı isimleri Bursa’da buluşturacak.

Söz konusu etkinlik 2 mayıs Salı günü Podyumpark’ta olacak.

1000 davetlinin katılması planlanan o geceki büyük buluşma, Bursa’da ARSİYAD için de, Bursa’daki Artvinli iş insanları için de bir ilk olacak.

ARSİYAD’ın Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Durmuş ile Başkan Yardımcılarından Mürsel Özay bugün medya ofisimizde konuğumuzdu.

“ARSİYAD 20. Yıl Türkiye Buluşması” etkinlikleri için bilgilendirme yapan derneğin kurmaylarında, yapılan ilk büyük organizasyonları olduğu için heyecanlarını da görmek mümkündü.

Bursa’ya ve Türkiye’ye değer katan yurt genelindeki Artvin kökenli kişi ve kuruluşları hem ödüllendirmek hem de onore etmek istediklerini anlatan Başkan Gürsel Durmuş, hayli geniş bir kanaat önderi yapılanmasının önerileriyle belirlenen isimlerin, 2 Mayıs gecesi herkesin huzurunda alkışlanacağını ve destekleneceğini söyledi.

Aslında;

Normalde sıradan bir etkinlik gibi görünse de pek öyle değil.

Keza;

Üretenin, şehrine ve ülkesine değer katanın yeteri kadar kıymetinin pek bilinmediği zamanımızda, ARSİYAD’ın, bu yıl Türkiye Cumhuriyeti’nin de 100. yaşına denk gelen 20. yıl kutlamasında verilecek bu ödüller aslında birer madalya olacak.

Editör: Seren Bülbül