Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından depremin ilk saatlerinde oluşturulan kriz masası ile 24 saat esaslı mesai yapılıyor. AFAD, Türk Kızılay ve diğer kurumlarla koordineli çalışarak acil kalemlerde üretim yapan yerli ve yabancı üreticilerle temasa geçiliyor. Kurulan kriz masasında, bakan yardımcılarının koordinasyonunda, bağlı ve ilgili kurum ve kuruluşların yöneticileri ile bakanlık yöneticileri yer alıyor. Deprem bölgesine görev alanlar arasında Bursa Valisi Yakup Canbolat ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bursa İl Müdürü Latif Deniz de Gaziantep AFAD kriz merkezinde çalışmalar yürütüyor. 

BAL-GÖÇ Başkanı Balkan'dan Bulgaristan seçimlerinde oy kullanma çağrısı BAL-GÖÇ Başkanı Balkan'dan Bulgaristan seçimlerinde oy kullanma çağrısı

Hali hazırda en önemli sorun olan barınma konusunda konteyner evlerin tedariki meselesine yoğunlaşan Bursa heyeti, depremzedelerin bir an önce barınma ihtiyaçlarını giderebilmek adına sanayiciler, konteyner üreticileri ve imalat konusunda yoğun mesai harcıyor. Tüm Türkiye’nin kenetlendiği ve omuz omuza verdiği bu zor günlerde başta devlet olmak üzere, kurumlar, STK’lar, sanayiciler, iş insanları ve halk elbirliği içerisinde yaraları sarmak için seferber olmuş durumda.