Sık sık Bursa’nın sorunlarını gündeme taşıyan Osmangazi Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Avukat Ercan Korkmaz, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşımda partisinin, milletin vekili değil de genel başkana sadık kullar seçtiği imasında bulunarak eleştiri ve öneriler getirdi.

BURSA'DAN 4 VEKİL...

Meclis Üyesi Korkmaz'ın yaptığı paylaşımda 57 vekilden dördünün Bursa vekilleri Nurhayat Altaca K., Erkan Aydın, Lale Karabıyık ve Orhan Sarıbal olduğu görüldü.

İŞTE ÖZCAN'IN PAYLAŞIMI:

Değerli dostlar,

3 dönem üstü CHP’de milletvekili olan isimleri aşağıdaki tabloda görebilirsiniz. Umarım demokrasi adına değişim önce buradan başlar. Zira milletvekilliği meslek değildir.

Ne örgüt, ne parti içi seçim, hiç bir kıymeti harbiyesi yok. Amaç, taşradan genel merkeze kadar kendine bağlı delegelerle önce kendisini, sonra kurultayda lideri ve politbüroyu yeniden seçtirmek.

Bugün partimizde milletvekilliği aday enflasyonu yaşansa da birçoğunun zerre kadar şansı yok. Kimi listede olmasak da adımız olsun, kimi de ilerisi için basamak derdinde.

Genel merkezin listeleri belirleyeceği aşikarken ilçe ilçe gezenleri de anlamak mümkün değil.

Benim kriterim, aday adaylarının bulundukları mevkilerde bugüne kadar parti, halk için ne yaptığı, plan ve programlarının ne olduğu.

Birçoğunun sosyal medya sayfasına girdiğimizde bireysel tespit ve çözüm önerileri,eleştirilerinden ziyade sıradan paylaşımlar, önemli gün ve anmalar içeren içerikler göreceksiniz.

Milletin vekili değilde genel başkana sadık kullar seçildiği, A takımı yerini koruduğu sürece demokrasi ve değişim başka bahara …

Her halükarda 15 Mayıs sonrası parti içinde genel başkanlık yarışı için bugün belirlenecek milletvekili listeleri de çok önemli. O yüzden olanlara çok şaşıracaksınız…

Şu 3 dönem ve üzeri seçilen arkadaşlar herkesten önce ben değil biz ne olacağız deseler ne güzel olur!

Ülkeye demokrasi, parlamenter sistem getireceğiz diyen bir il örgütü de yok ki çıkıp ön seçim yoksa biz ilimizde aday çıkarmayacağız diyecek ve ona uyacak üyeler…

Herkes oyunu görüyor ve oynanan oyuna razı. Böyle olunca da genel merkezden ve üst kadrolardan mutlusu yok.

Editör: Seren Bülbül