Meteoroloji’nin yeni hava tahmin raporunda Bursa’ya bugün ve yeni hafta için de yüksek sıcaklık uyarıları sürerken çarşamba günü için özel bir uyarı geldi. İşte detaylar…

Hafta sonunun ikinci  gününe 22 derecelik bir sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde sabah saatlerinde açık bir gökyüzüyle birlikte gün doğumu yaşandı.

Öğle saatlerine doğru açık ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı ise 31 derece seviyelerinde.

Öğle saatlerinde açık gökyüzü ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 35 derece seviyelerinde ölçülüyor. 

Öğle saatleri sonrası 37 derece seviyelerinde ölçülen termometrelerin yanı sıra az bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte bunaltıcı sıcaklık Bursa genelinde hakim oluyor.

Akşam saatlerine doğru da termometreler 35 derece olarak ölçülürken az bulutlu ve bol güneşli bir gökyüzüyle birlikte gün batımı yaşanıyor. Akşam saatlerinde açık gökyüzüyle birlikte hava sıcaklığı 30 derece seviyelerinde ölçülüyor. Gece saatlerinde ise açık gökyüzüyle birlikte termometreler 27 derece seviyelerinde.

ÇARŞAMBA GÜNÜ İÇİN KRİTİK UYARI

Meteoroloji tarafından 5 günlük hava tahmin raporuna göre Bursa genelinde termometreler yeni haftada da 30 derece üzerindeki seyrini sürdürürken özellikle çarşamba günü için aşırı yüksek sıcaklık uyarısı geldi.

Yeni haftanın ilk iş gününde (YARIN) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 22 derece seviyelerinde seyredecek. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve bol güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler 33 derece seviyelerinde ölçülüyor.

Yeni haftanın ikinci iş gününde (SALI) sabah saatlerinde 19 derece olarak ölçülen hava sıcaklığının yanı sıra bol güneşli gökyüzü ve kavurucu sıcaklıkla birlikte hava sıcaklığı 35 dereceyi gösteriyor.

Haftanın üçüncü iş gününde ise (ÇARŞAMBA) sabah saatlerinde hava sıcaklığı 21 derece seviyelerinde seyrediyor. Gün içerisinde kavurucu sıcaklık 39 derece seviyelerine kadar tırmanırken şehir genelinde hissedilen sıcaklıkta rekor kırılabilir.

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde termometreler 22 derece olarak ölçülürken gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzüyle birlikte termometreler en yüksek 30 derecelere kadar geriliyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (23 TEMMUZ 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

Editör: Seren Bülbül