Vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye! Vergi kaçakçılarını ihbar edenlere ikramiye!

Enflasyon etkisini her alanda ciddi derecede gösterirken bu durumdan en çok etkilenen en çok etkilenen alanlardan biri gıda sektörü oldu. Öyle ki marketlerdeki etiketlerin sürekli değişmesi, restoranların menülerine sürekli güncellemesi vatandaşların her defasında yeni bir şoka girmesine yol açtı. Bu kapsamda son olarak Bursa’daki iskender fiyatları sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Fiyatları görenlerin ağzı açık kaldı.

GRAM ALTIN FİYATINA İSKENDER KEBAP

Sosyal medya son günlerde Bursa’daki bir restoranın iskender fiyatlarıyla çalkalanıyor. Zamların her geçen gün arttığı bugünlerde her alanda çok yüksek fiyatlara neredeyse alışır hale gelmişken iskender fiyatları bir kez daha gerçeği insanların yüzüne çarptı. Sosyal medyadan paylaşılan menüde bir porsiyon iskender in fiyatı 480 TL olarak karşımıza çıkarken bul etli bir porsiyon iskenderun fiyatı ise 725 lira olarak gözlemlendi.

VATANDAŞLAR İSYAN ETTİ

Bursa'da bir restorana ait olan bu yemek menüsü sosyal medya kullanıcılarını şaşkına çevirirken kullanıcılar bu duruma isyan etti. Menüyü ilişkin yorumlarda bulunan sosyal medya kullanıcıları “bu nedir böyle ya”, “ülkede lüks olmayan bir şey kalmadı paralara bak”, “eskiden bu paralara aldığın ev kredisi taksiti ödeniyordu” gibi yorumlar yaptılar.

Kaynak: Karar

Editör: Seren Ümit