Milletvekili seçimleri için önceki gün adaylar belli oldu. İsimlerin netleşmesinin ardından, seçim için süren yarış hızlandı. Adaylar oluşturdukları programlarla beraber halkı ikna sürecine başladı.

TÜRKOĞLU; “BURSA ÖZ EVLAT MUAMELESİ GÖRECEK”

Bursa'da vatandaşlık görevi engel tanımadı Bursa'da vatandaşlık görevi engel tanımadı

İYİ Parti’de temayül yoklaması sonucu birinci sırada yer alan İYİ Parti il eski başkanı Selçuk Türkoğlu, 1’nci bölge 1’nci sıradan aday gösterildi. Ön seçimi kendilerinin istediğini kaydeden Türkoğlu, “İsteğimiz kabul edildi, ön seçim yapıldı ve çıkan sonuca aday belirlenirken de uyuldu. Bu teşkilatımızı mutlu etti” dedi. 3 yıldır tüm teşkilatıyla sahada olduğunu belirten Türkoğlu, “Biz 14 Mayıs’a en hazır partilendiniz. Adaylığımız açıklandı ve Karacabey ile programı başlattık” ifadelerini kullandı. Bursa’nın Ankara’da güçlü bir temsili olmadığına da değinen Türkoğlu, “Bursa, ürettiğinin karşılığını alamayan Türkiye’yi besleyen ama iş Bursa’ya yatırıma gelince üvey evlat muamelesi gören bir şehir. Bursa’nın kronik sorunlarının takipçisi olacağız. 25 yıldır sokaklarda hak arayan biri olarak, yanlış işlerin karşısında duracağım” ifadelerini kullandı.

DURMAZ; “KADINLARIN SESİ OLACAĞIM”

AK Parti Bursa’nın eski kadın kolları başkanı Emel Gözükara Durmaz da 2’nci bölge 4’ncü sıradan aday gösterildi. Meclisin yeni simalarından olacak olan Durmaz, her zaman sahada olduklarını belirtti. Kadın ve gençlerle ilgili sorunları meclise taşıyacağını kaydeden Durmaz, “Kadınların ve gençlerin meclisteki sesi olacağım. Aynı zamanda bir çevre mühendisi olarak Türkiye Yüzyılı vizyonumuzda da yer alan sürdürülebilirlik ilkesiyle çevresel konulara da eğileceğim. Verilen her görevi yerine getireceğim, Bursamız için çalışacağım” şeklinde konuştu.

PALA: “MUTLULUK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Uzun yıllar halk sağlığı alanına yönelik çalışmalarla adından bahsettiren Prof. Dr. Kayıhan Pala da CHP’nin 1’nci bölgeden ilk sıra adayı olarak gösterildi. Adaylık için teşekkür eden Pala, “Bu ülkede hiçbir çocuğun yatağa aç girmemesi, hiçbir kadının erkeğe muhtaç olmaması, ülkedeki derin yoksulluğun bitirilmesi, huzur ve mutluluk için gece gündüz çalışacağız. Henüz ikna edemediğimiz insanlara ulaşıp yalnızca gerçeğin gücüyle onların da ikna olmasını sağlayacağız” diye konuştu. Milletvekilliğini kariyer olarak görmediğinin altını çizen Pala, “Sağlıkta yaşanan eşitsizlikler, insan hakları, hava kirliliği, iklim krizi gibi bütün sorunları meclis düzeyinde de gündeme getirerek buna karşı önlem alınması için yasal düzenlemeler önererek üzerime düşeni yapmaya çalışacağım” dedi.