Mübarek Ramazan ayı öncesi peynirden yağa, etten kuru soğana kadar sofranın tüm temel ürünlerine zam yağarken Bursa'nın meşhur restoranı Köfteci Yusuf da fiyatlarına tekrar zam yaptı.

Geçtiğimiz aylar boyunca sürekli zam yapan ve vatandaşların tepkisini çeken Bursa'nın ünlü köftecisinin her ay ürünlerinde fiyat artışına gitmesi arttık 'alışılmış' bir durum haline geldi.

Önceden tek seferde çiğ ya da pişmiş ürünlerinden birine zam yapan Köfteci Yusuf bu kez iki çeşit ürüne de aynı anda zam yaptı.

Haritada Y harfi barındıran noktalar Köfte Yusuf'un hizmet verdiği noktaları temsil ediyor...

Köfteci Yusuf'ta yapılan son zam ile favori ürünlerden 200 gram köfte 80 TL'ye, 1 kilogram dana kıymanın fiyatı 240 TL'ye, 1 kilogram hazır Yusuf Köfte'nin fiyatı ise 220 TL'ye çıktı. 

İŞTE ZAMLI FİYATLAR...

PİŞMİŞ ÜRÜNLER...

ÇİĞ ÜRÜNLER...

RAMAZAN ÖZEL MENÜSÜ...

Köfteci YusufRamazan ayına özel olarak iftar menüleri hazırladı. En ucuzu 195 TL'den başlayan tek kişilik iftar menüleri 275 TL'ye kadar çıkarken; en ucuzu 390 TL'den başlayan iftar menüleri ise 490 TL'ye kadar yükseliyor.

ET KRİZİNDE ESK DEVREDE

Son iki ayda fiyatı en çok artan ürün sıralamasında ise kırmızı et öne çıkarken özellikle sütte üreticiye verilen düşük fiyat nedeniyle pek çok hayvanın kesime gittiğine dikkat çeken sektör yetkilileri, bu krizin sinyallerini vermişti.

Artan et fiyatlarını kontrol altına alabilmek için ESK bazı tedbirler alındığını ve Türkiye genelinde Tarım Kredi Market zincirleri ile bir protokol imzalandığını açıklamıştı. Bu protokol kapsamında ambalajlı 1 kilogramlık kıyma 140 liradan, kuşbaşı etin de kilogramı 150 liradan market raflarında satılacak.

Editör: Seren Bülbül