Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz, Amedspor-Bursaspor müsabakasında yaşananları açıkladı.

Bursaspor, deplasmanda Amedspor ile karşılaştı. Yeşil-beyazlılar, Diyarbakır Stadyumu’nda oynanan müsabakadan 2-0 mağlup ayrıldı.

Amedspor-Bursaspor mücadelesinde sahadaki oyundan ziyade saha dışı olaylar ülke gündemine oturdu.

Bursaspor Kulübü Başkanı Ömer Faruk Banaz, Diyarbakır’daki olaylarla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

İşte Banaz’ın konuşmasından satırbaşları:

“Taşlar, satırlar. İlla hakemin başına bir şey mi gelmesi gerekiyor? İcraat yok. Nereye varacak bu konu? En saçma bulduğumuz konu bu.

Varsa da bir prosedür yenilesinler. Bu atılan satır kalecinin kafasına gelecek yani. Kan akmazsa bunlar futbolun içerisinde olan şeyler o zaman.

Yan hakemden, orta hakemine hepsi çekiniyor. Bu işi yönetemediler. Bu işin takipçisi olacağız.

Adam havai fişek sokmuş, torpil sokmuş. Bazı paçavraların açılması var. Nasıl oluyor bu işler?

TAKIM NEDEN SAHADAN ÇEKİLMEDİ?

Biz paçavralar açıldıktan sonra takımı kenara çekseydik eğer bunun yaptırımı vardı. TFF tarafından ceza verileceğini düşünüyoruz. Bu hakemin kararı. Hakem maçı durduracak. Tek taraflı alınacak her karar Bursaspor’un zararına olacağını düşündük

‘MAÇ PROTOKOLÜN GÜNDEMİNE GİRMEDİ’

Protokolle alakalı istediğimiz reaksiyonu alamadık. Bu kadar gündeme gelmiş bir maçta kendilerini yanımızda görmekten ziyadesiyle mutlu olacaktık. Diyarbakır’daki bu maç protokolün gündemine girmedi. Yönetim kurulu, futbolcular biz bize gittik biz bize geldik.

BASIN MENSUPLARININ DİYARBAKIR’A GİDEMEMESİ

Bursaspor Kulübü Başkanı Banaz: Süre uzamasaydı başaramamış olacaktık Bursaspor Kulübü Başkanı Banaz: Süre uzamasaydı başaramamış olacaktık

Benim başkan olarak uçak kaldırma imkanım yok. Bursa’nın böyle bir imkanı var mı onu sorgulamalı.

Büyükşehir Belediye Başkanı’nın destekleri ortada. Bizim birlik beraberlikle arayışımız bu zaten. Hep beraber olursa başarabileceğimiz bir iş. “Sen onu dedin, sen bunu dedin” ortada adam kalmadı zaten. Bu işin bir onuru, bir gururu kalmadı. Bizim bu iyi niyetimiz görülsün.

Planı, projesi olan varsa gelsin yapsın bu işi. Elimizden gelen tüm gayreti gösteriyoruz. Alacak-verecek mevzusu yok her şey bağış makbuzu karşılığında.

BURSASPOR HÜKMEN GALİP SAYILABİLİR Mİ?

Biz bütün girişimlerde bulunacağız.