Yüksek maliyeti sebebiyle transfer tahtasını açmayacak Bursaspor’da yeni sezonun kadrosunu büyük ölçüce genç futbolcular oluşturacak. Geçen sezon fazla süre almayan ve kiralık giden isimlere bu sezon çok daha fazla sorumluluk yüklenecek.

Tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’de mücadele edecek Bursaspor’da yeni sezonun kadrosu ağırlıklı olarak mevcut gençler ve altyapıdan takıma yapılacak takviyelerden oluşacak.

RESMİ TEKLİF GELMEDİ

Bu durumda takımın genç oyuncularına büyük bir sorumluluk düşüyor. Gençler içinde geçen sezon en çok süreyi alan Tuğbey Akgün’ün ismi Fenerbahçe ve Alanyaspor’la anılırken, şu an için herhangi bir futbolcuya resmi teklif gelmiş değil. Takımın gençleri arasında geçen sezon fazla ön plana çıkamayan ve kiralık giden isimler bu yıl daha fazla göz önünde olacak.

Bursaspor'da Erhan Erentürk feshetti! Bursaspor'da Erhan Erentürk feshetti!

KİRALIKLAR DAHA TECRÜBELİ

Özellikle Eren Güler, Berat Altındiş ve Ramazan Keskin’in yanı sıra Çağatay YılmazOzan İsmail KoçErtuğrul Kurtuluş gibi kiralık tecrübesi yaşayan futbolcular için bu sezon kendilerini gösterme fırsatı doğdu.

Sorumluluğun büyük bir kısmını omuzlayacak genç kramponlar Vakıfköy’den takıma monte edilecek isimlere de önderlik yapacak. Yönetim yeni teknik direktörü kamuoyuna duyurduktan sonra söz konusu oyuncularla özel bir görüşme yaparak sorumluluklarını anlatacak ve onlara daha fazla güvendikleri mesajını verecek.