Bursaspor Info Yatırım'ın deplasmanda oynadığı Beşiktaş Emlakjet maçında ahlaksız hareketleri nedeniyle gündem olan Bursaspor Basketbol şubesinin eski Sırp antrenörü Dusan Alimpijevic ile ilgili çok sert bir açıklama geldi.

Bursaspor Info Yatırım tarafından yapılan açıklamada, başta Türkiye Basketbol Federasyonu olmak üzere tüm yetkililerin konuyla ilgili harekete geçmesi istenirken şu açıklamada yer verildi:

KAMUOYUNA DUYURU!

Dün akşam Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 18. haftasında deplasmanda Beşiktaş Emlakjet ile oynadığımız mücadelede kazananın sevineceği, kaybedenin de üzüleceği bir müsabakada sporun ruhuna yakışmayacak yaklaşımlar olmuştur.

Kendisini bugünlere getiren ve 2.5 yıl Bursa Şehrinin, Bursaspor’un ekmeğini yiyen Sırp Başantrenör Dusan Alimpijevic’in maç öncesinden başlayıp müsabaka sonuna kadar yaptığı iğrenç hareketler müsabakayı sadece salonda değil televizyon başında izleyenler tarafından da gözlemlenmiştir.

Aslında her hafta farklı skandallara imza atan, birçok sporcu ve antrenörlerle sorunlar yaşayan Sırp Başantrenör Dusan Alimpijevic’in bu hareketi Bursaspor Kulübü'ne değil Türk insanına, Türk Sporuna yaptığını düşünmekteyiz.

Ankara Demirspor - Bursaspor maçının detayları Ankara Demirspor - Bursaspor maçının detayları

Bu rezillik ve ilgili şahıs özelinde başta Türkiye Basketbol Federasyonunu, şehrimizi temsil eden tüm siyasilerimizi ilgili şahsın en üst düzeyde cezalandırılması adına aksiyon almaya çağırıyoruz.

Bu iğrençliği içine sindiremeyecek olan tüm Basketbol Kulüplerimizi, Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği, Eurolig Koçlar Birliği'ni de bu konuda hassasiyete davet ediyoruz.

Bu iğrençliği yapan ilgili kişi hakkında da kulübümüz tarafından tüm yasal süreçler başlatılacaktır.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Bursaspor Basketbol Şubesi Yönetim Kurulu

Editör: Melike Timur