Türkiye Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) Türk futbol tarihe geçecek bir karara imza attı. Hafta sonunda Bursaspor’un Amed ile oynadığı maçtan dolayı PFDK Yeşil Beyazlı kulübe toplam 9 maç seyircisiz oynama ve 326 bin TL para cezası verdi.

AMED’E SADECE 2 MAÇ

Bursaspor - Somaspor maçına seçim ayarı! Bursaspor - Somaspor maçına seçim ayarı!

Ligin ilk yarısında Diyarbakır’da oynanan maçta yaşanan olaylardan dolayı PFDK Amed’e 2 maç seyircisiz oynama cezası vermişti. PFDK’nın bu kararı Yeşil Beyazlı camiada büyük tepki topladı. PFDK adaletsizlikle suçlandı. Bursaspor sosyal medya hesabından iki açıklamayla cezaya tepkisini dile getirdi.

İSTİKLAL MARŞLI TEPKİ

Yeşil Beyazlı kulüpten kamuoyuna yapılan ilk paylaşımda takımın Amed maçında desibel rekoru kırarak okuduğu İstiklal Marşı görseli paylaşıldı ve “Bu ceza bize değil tek çatı altında bir araya gelen tüm takımların vatansever taraftarlarına verilmiştir. Bilinsin ki gereken mücadele Bursaspor var olduğu sürece devam edecektir.” ifadelerine yer verildi. Kulüpten yapılan ikinci paylaşımda ise Amed başkanının açıklamaları ve ligin ilkyarısında oynanan maçta Bursaspor’un Diyarbakır’da yaşadıklarıyla ilgili görsel kullanılarak, “Hangisi doğru? 2 maç ceza, 9 maç ceza.” denildi.