TFF 2. Lig Beyaz Grup’ta bu sezon aldığı kötü sonuçlarla tam bir hayal kırıklığı yaşayan Bursaspor’u ligin ilkyarısının bitimine kadar oynanacak maçlarda birbirinden zorlu rakipler bekliyor.

ALT SIRALARDAN KURTULAMADI

Bursaspor için kader anı! Bursaspor için kader anı!

Geride kalan periyotta özellikle kendisinden alt sırada yer alan takımlar karşısında elde ettiği yenilgiler nedeniyle alt sıralardan bir türlü kurtulamayan Yeşil Beyazlılar, halen 12 maçta sadece 12 puan toplayabildi. Klasmanda 14’üncü basamağa kadar gerileyen Bursaspor düşme potasının 3 puan üstünde kendisine yer buldu. İlkyarının bitimine kadar 6 maça çıkacak Yeşil Beyazlı kramponları ligin bu diliminde zirve yarışında olan rakipler bekliyor.

BU HAFTA KAZANMAK ZORUNDA

Bursasporlu futbolcular 14’üncü haftada 18 Kasım Cumartesi günü Bursa’da Zonguldak Kömürspor’la karşılaşacak. Yeşil Beyazlılar ligin 15’inci basamağında yer alan rakibi karşısında mutlak kazanmak durumunda. 15’inci haftada 4’üncü basamaktaki 1461 Trabzon’la deplasmanda karşılaşacak Bursaspor, bir hafta sonra ligin zirvesindeki Esenler Erokspor’u konuk edecek. Ligin 17’nci haftasında12’nci sıradaki Afyonspor’a konuk olacak Yeşil Beyazlılar 18’inci haftada 9’uncu sıradaki Diyarbekir’le Bursa’da oynayacak. Bursaspor ligin ilkyarısını 2’nci sıradaki Vaspor’la deplasmanda oynayacağı maçla tamamlayacak.