Bursaspor’da yönetim olağanüstü kongre kararı alırken, genel kurulun nerede yapılacağı merak konusu oldu. Kongrenin yapılabilmesi için Bursaspor’un yanı sıra Frutti Extra Bursaspor ve TOFAŞ’ın maç takvimleri belirleyici rol üstlenecek.

Bursaspor’da Ömer Furkan Banaz başkanlığındaki yönetim kurulu 3-0 kaybedilen Esenler Erokspor maçının sonrasında tribünlerden gelen tepkiler üzerine istifa kararı aldı.

KARAR DEFTERİNE YAZILACAK

Maçın 1 saat 15 dakika sonrasında kamuoyuna duyurulan karar üzerine dikkatler kongrenin hangi tarihte ve nerede yapılacağına çevrildi. İstifa ve kongre duyurusunun resmiyet kazanması için öncelikli olarak yönetimin alınan kararı karar defterine işlemesi gerekiyor. Yönetimin bu akşam yapılması muhtemel toplantıda söz konusu kararı resmileştirmesi bekleniyor. Olağanüstü genel kurulun ekim ayı içinde yapılması için kulüpte ön hazırlıklara başlanıldığı örenildi. Zaman kaybı yaşanmaması adına genel kurul için öncelikli olarak yer tespiti yapılacak.

Bursaspor bu sezon 30 puan kaybetti Bursaspor bu sezon 30 puan kaybetti

DİĞER KULÜPLERLE GÖRÜŞÜLECEK

Kongrenin yapılacağı yerle ilgili yönetimin elinde üç alternatif var. Bunlar, Büyükşehir Belediye Stadı, Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi ile TOFAŞ Spor Salonu. Kongrenin TOFAŞ Spor Salonu’nda yapılması için yönetimin Frutti Extra Bursaspor ve TOFAŞ Basketbol Takımı’nın maç programına göre hareket etmesi gerekiyor. Bu doğrultuda iki kulüple de görüşme yapılacak. Stadyumda çimler bakımda olduğundan ve hava şartları göz önüne alındığından 1963 Tribününün bulunduğu kapalı bölüm alternatif olarak düşünülüyor. Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nin kapasitesinin de üye sayısını karşılayıp karşılamayacağı tartışılıyor. TOFAŞ Spor Salonu yeni başkanın seçileceği kongre için en güçlü alternatif olarak duruyor.