Bursaspor yeni sezonun ilk maçına 5 Eylül Pazartesi günü çıkacak. Yeşil Beyazlılar deplasmanda Afyonspor’la karşılaşacak. Oyuncularıyla toplantı yapan teknik direktör Tahsin Tam ve sportif direktör İsmail Ertekin futbolculardan her türlü olumsuz duruma karşın sakin kalmayı elden bırakmamalarını istedi.

Yeni sezonun ilk maçında 5 Eylül Pazartesi günü deplasmanda Afyonspor ile karşılaşacak Bursaspor’da futbolcular taktik çalışmanın yanı sıra psikolojik açıdan da lige hazırlanıyor.

PSİKOLOJİK SAVAŞ VAR

Bursaspor deplasmanda Amed Sportif Faaliyetler’le karşılaşacak Bursaspor deplasmanda Amed Sportif Faaliyetler’le karşılaşacak

Maç havasına giren Yeşil Beyazlılar’da teknik direktör Tahsin Tam ve sportif direktör İsmail Ertekin oyuncularla yaptıkları toplantılarda sezon içinde yaşamaları muhtemel problemleri öngörerek uyarılarda bulunuyor. Sert bir ligin kendilerini beklediğini oyuncularına anlatan Tahsin Tam ve İsmail Ertekin futbolcuların maçlarda son düdük çalana kadar soğukkanlılığı elden bırakmamaları gerektiğini zihinlerine işlemeye çalışıyor.

KIRMIZI KARTA DİKKAT

Takımın tecrübeli isimleriyle görüşen Ertekin ve Tam rakiplerinin sert futbolla durdurmaya çalışacaklarına dikkat çekerek sakin kalmalarının en önemli avantajları olacağına değiniyor. Futbolcularına kırmızı kart görmemeleri konusunda da uyarıda bulunan Ertekin ve Tam kısıtlı kadronun maçları eksiksiz bitirmek zorunda olduğunun altını çiziyor. Tahsin Tam ve İsmail Ertekin Afyonspor’la oynanılacak sezonun ilk maçı öncesi yapılacak son toplantıda yine bu konuların önemine vurgu yapacak ve futbolculardan armaya yakışan bir mücadele ortaya koymalarını isteyecek.