Chp Bursa İl başkanlığı, yeni açılan T2 tramvay hattının güzergahını ve hızını eleştirdi. Bursaspor amigolarından Ardiles ile tramvayın hızını yarıştıran CHP İl Başkanı İsmet Karaca, tramvayı koşarak geçen Ardiles’e madalya taktı.

T2 tramvay hattından kimsenin memnun olmadığını, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın da içine sinmediğini kaydeden İsmet Karaca, “Büyükşehir Belediyesi, 11 istasyonun yer aldığı 8.3 km’lik Kent Meydanı-Terminal T2 hattına 1 milyar lira harcanmasına rağmen ulaşım yamalı bohçaya döndü.Bursaspor’un efsane amigosu Ardiles bile tramvayı koşarak geçmeyi başardı’ dedi.

2015 yılının sonunda temeli atılan T2 Hattı için 800 gün biçildiğini kaydeden İsmet Karaca, “Hiç kimsenin memnun olmadığı bu sistem için 1 milyar lira para harcandı. Krediler çekildi, 2030-2040 yılına kadar bu paraları bizim çocuklarımız ödeyecek. Bu paraya tramvaylar dahil değil. Recep Altepe döneminde 12 tramvay sipariş edildi. 370 milyon liralık bu 12 tramvay uzun bir süre depoda çürümeye terkedildi” şeklinde konuştu.

Bursa’da kaza yaptı, sınır dışı edilecek Bursa’da kaza yaptı, sınır dışı edilecek

T2'ye binen heykele gidemediğini belirten Karaca, “T1,T2 ve T3 hatları var, entegrasyon yok. Vatandaş T2’ye binip Heykel’e gidemiyor, aktarma yapmak zorunda kalıyor. Diğer yandan baktığımızda T2 çift dizinli, T1 tek dizinli. Yani T2 durağına buradaki tramvay sığmıyor. Bu çağda 1 milyar lira para harcıyorsunuz ama vatandaş Heykel’e gidemiyor. Bu kaynak öngörülüp harcansaydı ve buradan çıkan vatandaş üniversite ya da Kestel’e gidebilseydi bu proje anlamlı olurdu” ifadelerini kullandı.