TFF 2. Lig’de perde bu haftaki maçlarla açılacak. Bursaspor ilk haftayı BAY geçerken, ikinci hafta deplasmanda oynayacak. Yeşil Beyazlılar taraftarı önüne 10 Eylül’de çıkacak. Ancak kombine bilet satışları tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı.

23 günlük süreçte toplu alımlarla birlikte yalnızca bin 100 adet kombine satıldı.

TRİBÜN DESTEĞİ ÇOK ÖNEMLİ

Süper Lig şampiyonu unvanıyla tarihinde ilk kez TFF 2. Lig’de mücadele edecek Bursaspor için taraftarı vazgeçilmez bir güç unsuru. Özellikle genç ağırlıklı kadroyla sahaya çıkacak Yeşil Beyazlılar’da tribünün önemi bir kat daha artıyor. Bursaspor taraftarına sezon boyunca genç oyuncuların motivasyonunun artması için fazlasıyla görev düşecek. Ancak 1 Ağustos’ta başlayan kombine bilet satışları bunun tam tersi bir tablo oluşturdu. Geçen 23 günlük süreçte Bursaspor taraftarı Timsah Park’tan sadece bin 100 adet kombine bilet satın aldı. 

Bursaspor, Diyarbakır’da neler yaşadı? Başkan Banaz tek tek anlattı Bursaspor, Diyarbakır’da neler yaşadı? Başkan Banaz tek tek anlattı

FORMAYA DA İLGİ AZ KALDI

Söz konusu rakama toplu alımlar da dahil olduğundan bireysel anlamda neredeyse taraftarın kombine bilete ilgisi yok denecek kadar az kaldı. 43 bin kişilik Timsah Park’ta Bursaspor’un yeni sezon kombine biletleri 400 ila 3 bin 500 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulmuştu. Taraftarın beklenenden az ilgisi forma satışlarına da yansıdı. Yeşil Beyazlı kulüp şu ana kadar 5 bin dolayında bireysel forma satışı olduğunu açıkladı. Bursaspor’da hem kombine bilet hem de forma satışlarının çok düşük rakamlarda kalması hayal kırıklığı yarattı.