BORÇ 1 MİLYAR 298 MİLYON LİRA

Bursaspor’un olağanüstü seçimli idari ve mali genel kurulu Merinos Atatürk Kongre Ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Çoğunluğun aranmadığı kongreye üyeler büyük katılım gösterdi. Sinan Bür ve Raşit Barışıcı’nın başkan adayı olduğu kongrede Yeşil Beyazlı kulübün borcu 1 milyar 298 milyon lira olarak açıklandı. 

PUAN SİLİNMESİNDEN HABERİ YOK

Genel kurulda zaman zaman tansiyon yükseldi. Başkan Recep Günay’ın konuşma yaptığı sırada üyeler TFF’nin 3 puan sildiğini ve bu kararın Tahkim Kurulu tarafından onandığını söyledi. Başkan Recep Günay böyle bir şeyin olmadığını iddia etti. Bunun üzerine üyeler kürsüye giderek Günay’a Tahkim Kurulu’nun kararını gösterdi. Kararı gören Günay 3 puanın silindiğini kabul etti. Üyelerin tepkisiyle karşılaşan Bursaspor Başkanı Recep Günay divan kuruluna Bursaspor genel kurul üyeliğinden istifa ettiğine dair dilekçeyi verdi ve kongreyi terk etti. Yapılan ibra oylamasında Recep Günay yönetimi oy çokluğuyla ibra edilmedi

ÜYELER SALONA SIĞMADI

Bu gelişmelerin ardından oy kullanma işlemine geçildi. Oy kullanma hakkına sahip 3 bin 86 üyenin bin 163’ünün katılım gösterdiği kongrede üyelerin 507 oyunu alan Sinan Bür Bursaspor’un yeni başkanı oldu.

Diğer başkan adayı Raşit Barışıcı’ya 240 oy çıktı.

İŞTE SİNAN BÜR’ÜN YÖNETİMİ

Bursaspor’da başkanlıka seçilen Sinan Bür’ün yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: 

Yine hüsran! Bursaspor mağlubiyete alıştırdı... Yine hüsran! Bursaspor mağlubiyete alıştırdı...

YÖNETİM KURULU ASİL: Ünal Yanar, Sinan Oral, Erkan Öncel, Ercan Bayraktar, Adem Bostan, Erdinç Doğan, İsmail Ertekin ve Alper Özyüksel.

YÖNETİM KURULU YEDEK: Mehmet Recai Özdemir, Cemal Vardar, Beyhan Çalışkan, Gökhan Güleç, Salih Fındıkkaya, Eren Şengüzel ve Şaban Doğan.

Editör: Harun2 Kot