Meteoroloji Bursa için 13 Eylül 2022 Salı günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde bugün parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte hava sıcaklığı 23-34 derece bandında seyrederken öğle saatleri sonrası bölgesel sağanak yağış geçişleri görülebilir. Öte yandan hafta sonuna kadar yükselişte olacak olan sıcaklık 35-36 derecelere tırmanacak. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Meteoroloji, Bursa’ya bugün saat vererek sağanak yağış uyarısı yaparken hafta sonuna kadar etkili olacak flaş sıcaklık tahminini açıkladı. İşte detaylar…

Haftanın ikinci iş gününe dün şehir genelinde bazı bölgelerde etkili olan yağış sonrası sabah 14 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa genelinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü şehre hakim.

Bursa bilimde de öncü olacak Bursa bilimde de öncü olacak

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 18 dereceye yükselirken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü etkili olmaya devam ediyor.

Öğle saatlerinde de parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 22 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Öğle saatleri sonrası sağanak yağış şehir genelinde yer yer etkili olmaya başlarken termometreler ise en yüksek 24 dereceyi gösteriyor.

Akşam saatlerinde de devam eden bölgesel yağış geçişleriyle birlikte termometreler ise 23 derece bandında seyrederken, akşam saatleri sonrası ise yağış şehri terk ediyor. Sıcaklık ise gece saatlerine doğru 17-20 derece seviyelerine geriliyor.

HAFTA SONU YAKACAK

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa genelinde dün ve bugün yer yer etkili olan sağanak yağış sona ererken hafta sonuna kadar yükselecek olan sıcaklık Bursa’da yazdan kalma bir gün yaşatacak.

Yarın (ÇARŞAMBA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 13 derece olarak ölçülürken parçalı bulutlu ve güneşli bir gün yaşanacak. Gün içerisinde Bursa’da en yüksek ölçülen sıcaklık ise 26 derece olacak. 

Haftanın dördüncü iş gününde (PERŞEMBE) Bursa genelinde sabah saatlerinde en düşük sıcaklık 14 derece olarak ölçülürken, az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler de yükselişte. Hava sıcaklığının gün içerisinde 32 derecelere kadar tırmanması bekleniyor.

Haftanın son iş gününde (CUMA) ise sabah saatlerinde Bursa’da termometreler en düşük 21 dereceyi gösteriyor. Şehir genelinde gün içerisinde az bulutlu ve bol güneşli gökyüzü etkili olurken termometreler 35 derecelere kadar yükselecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) sabah saatlerinde 23 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte şehir genelinde yazdan kalma bir gün yaşanırken, termometrelerde yükseliş sürüyor. Gün içerisinde bol güneşli gökyüzü ile birlikte ölçülen sıcaklık 36 dereceye kadar tırmanırken, bunaltıcı bir gün Bursalıları bekliyor.