Bursa'da hava nasıl? Meteoroloji Bursa için hava tahmin raporunu yayınladı. Bursa genelinde sabah saatleri parçalı bulutlu ve güneşli bir gün yaşanırken öğleden sonra gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı. Öte yandan hafta sonu yağış beklenirken Meteorolojinin raporu değişti ve yağış yerine parçalı bulutlu ve güneşli bir Bursa uyarısı yapıldı. Bugün termometrelerde hava sıcaklığı 34 dereceye kadar yükseliyor. Sıcaklıklar öğleden sonra düşüşe geçerken gök gürültülü sağanak  yağışta şehir genelinde etkili olacak. Diğer yandan yayınlanan 5 günlük raporda hafta sonu tahmini değişti ve gök gürültülü sağanak yağış yerine parçalı bulutlu sıcak hava uyarısı yapıldı.

Meteoroloji tarafından Bursa için yapılan tahmine göre öğleden sonra sağanak yağış etkili olacak. İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için yapılan tahmine göre:

Haftanın beşinci gününde Bursa güne parçalı bulutlu hava ile 26 derecelik bir sıcaklık ile güne başladı.

Öğle saatlerine doğru sıcak hava yükselişe geçerek termometreler 29 dereceye kadar ulaşıyor.

Öğle saatlerinde sıcaklık 31 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor.

Öte yandan sıcak hava öğle saatleri sonrası düşüşe geçerken gök gürültülü sağanak yağmur şehir genelinde etkisini sürdürüyor.

Meteoroloji'den Bursa için kuvvetli yağış uyarısı! Meteoroloji'den Bursa için kuvvetli yağış uyarısı!

Akşam saatlerine doğru sağanak yağış yerini parçalı bulutlu havaya bırakırken termometrelerde oklar aşağı yönde hareket ediyor ve sıcaklıklar 26 derecelere kadar iniyor. 

Gece saatlerinde sıcaklık 23 dereceye kadar düşerken parçalı bulutlu bir hava ile Bursa'da gün sona eriyor.

TAHMİN RAPORU DEĞİŞTİ

Diğer yandan Meteoroloji'nin Bursa için 5 günlük hava tahmin raporuda belli oldu. 

Rapora göre Bugün (Cuma) şehir genelinde parçalı bulutlu sağanak yağış geçişleri etkili olurken, haftasonu Bursa geneline ise yağış hakim olması bekleniyordu. Ancak meteoroloji tahmin raporunu değiştirerek yağış yerine parçalı bulutlu ve güneşli bir hava uyarısında bulundu.

CUMARTESİ gününde hava sıcaklığı gün içinde 32 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli bie gün etkili oluyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklık etkisini kaybediyor ve 20 derecelere kadar düşüyor.

PAZAR günü dereceler 32 dereceyi gösterirken parçalı bulutlu ve güneşli gün etkisini sürdürecek. Akşam saatlerinde ise sıcaklıklar 19 dereceye kadar düşüyor.

PAZARTESİ gününde ise sıcaklıklar termometrede 31 dereceyi gösterirken şehir genelinde Bursalıları parçalı buluflu ve güneşli bir gün beklemekte.

SALI gününe ise parçalı bulutlu ve güneşli  hava etkili oluyor. Sıcaklıklar gün içinde 33 derece olarak ölçülürken akşam saatlerinde ise 20 dereceye kadar düşüş yaşanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (1 EYLÜL 2023)


İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN