Meteoroloji Bursa için 25 Ağustos 2022 Perşembe günü hava tahmin raporunu yayınladı. Şehir genelinde dün etkili olmaya başlayan kuvvetli sağanak yağış için bugün de saat verilerek uyarı yapıldı. Öte yandan meteoroloji tahminlerine göre yağış geçişleri yarın da devam edecek. İşte Bursa için 5 günlük hava durumu detayları…

Bursa genelinde dün etkili olan kuvvetli sağanak yağış bugün de devam ederken meteoroloji saat vererek yeni bir uyarıda bulundu. İşte detaylar…

Haftanın dördüncü iş gününe sabah saatlerinde 21 derecelik sıcaklıkla başlayan Bursa’da bazı ilçelerde yer yer yağış geçişleri görülürken şehir merkezinde parçalı bulutlu bir gökyüzü şehre hakim oldu.

Öğle saatlerine doğru sıcaklık 22 dereceye yükselirken yağış geçişleri bölgesel olarak etkisini artırıyor. Gün ortasından (12.00) itibaren kuvvetli sağanak yağışın yeniden etkili olacağı Bursa genelinde termometreler ise 25 derece bandında. Özellikle öğle saatleri sonrası şiddetini artırması beklenen yağışla birlikte termometreler öğle saatleri sonrasında 27 dereceyi gösteriyor.

Akşam saatlerine kadar yer yer etkili olan yağışla birlikte sıcaklık 29 derece olarak ölçülürken, yağış geçişleri akşam saatleri sonrasında ara veriyor. Yağış geçişleri sonrası termometreler gece saatlerinde 21 derece bandına kadar gerileyecek.

Yıldırım’da 27 bin sokak hayvanı tedavi edildi Yıldırım’da 27 bin sokak hayvanı tedavi edildi

YAĞIŞ HAFTA SONU SONA ERİYOR

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Bursa’da sağanak yağış geçişleri yarın da etkili olurken hafta sonu sıcak hava geri dönüyor.

Yarın (CUMA) yapılan tahminlere göre, Bursa genelinde sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 19 derece olarak ölçülürken, sağanak yağış geçişleri gün içerisinde yine yüzünü gösterecek. Termometreler yağış geçişleri ile birlikte gün içerisinde en yüksek 29 derece seviyelerine kadar yükselecek.

Hafta sonunun ilk gününde (CUMARTESİ) Bursa genelinde sabah saatlerinden itibaren en düşük sıcaklık 19 derece olarak ölçülürken, sağanak yağış şehri terk ediyor. Gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler 30 derece seviyelerine kadar tırmanıyor.

Hafta sonunun son gününde (PAZAR) ise sabah saatlerinde Bursa’da parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü ile birlikte termometreler en düşük 19 dereceyi ölçecek. Şehir genelinde gün içerisinde yükselen hava sıcaklığı 31 derece bandında seyrediyor.

Yeni haftanın ilk gününde (PAZARTESİ) sabah saatlerinde 20 derece olarak ölçülen sıcaklıkla birlikte gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzünün hakim olacağı şehir genelinde en yüksek sıcaklık 32 derece olarak ölçülüyor.