Meteoroloji tarafından Bursa için yapılan tahminde sıcak ve rüzgarlı bir gün Bursalıları bekliyor. İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için yapılan tahmine göre:

Hafta sonunun ikinci gününde Bursa güne açık ve serin bir hava ile 21 derecelik bir sıcaklık ile başladı.

Öğle saatlerine doğru sıcak hava yükselişe geçiyor ve termometreler 26 dereceye kadar ulaşıyor. Öte yandan Bursalılar sıcak güneşli bir sabaha merhaba diyor.

Öğle saatlerinde sıcaklık 30 dereceye kadar yükselirken sıcak hava da etkisini göstermeye devam ediyor.

Öte yandan sıcak hava öğle saatleri sonrası düşüşe geçerken rüzgarlı bir hava  Bursa genelinde etkisini gösteriyor.

Akşam saatlerinde ise gökyüzüne az bulutlu ama güneşli sıcak bir hava hakim olurken termometrelerde ise oklar aşağı yönde hareket ediyor ve hava sıcaklığı 22 derecelere kadar düşüyor.

Gece saatlerinde sıcaklık 20 derece olurken geceyarısı da sıcak hava etkisini yitirmiyor. Gece saatleri başka bir değişiklik olmadan az bulutlu ve güneşli bir hava ile Bursa'da gün sona eriyor.

YENİ HAFTA UYARISI! RÜZGAR VE SICAKLIK

Diğer yandan Meteoroloji'nin Bursa için 5 günlük hava tahmin raporuda belli oldu. 

Rapora göre Bugün (PAZAR) şehir genelinde sabah ve öğle saatlerinde hava açık olsada akşam saatlerinde ise sıcaklıklar düşüşe geçiyor ve açık olan hava ile birlikte rüzgar etkisini gösteriyor. Öte yandan 5 günlük raporda rüzgarlı ve sıcak bir hava Bursa genelinde Bursalıları bekliyor.

PAZARTESİ gününde hava sıcaklığı gün içinde 30 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde sıcak hava hakim oluyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklık etkisini kaybediyor ve 14 derecelere kadar düşüyor.

SALI günü dereceler 28 dereceyi gösterirken açık ve güneşli bir hava Bursalılara merhaba diyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklıklar 14 dereceye kadar düşüyor.

ÇARŞAMBA gününde ise sıcaklıklar termometrede 28 dereceyi gösterirken şehir genelinde Bursalıları az bulutlu ve güneşli bir gün beklemekte.

PERŞEMBE gününe ise sehir genelinde parçalı bulutlu ve sıcak hava etkisini sürdürürken sıcaklıklar gün içinde 28 dereceye kadar yükselecek. Akşam saatlerinde ise sıcak hava etkisini kayberek 15 derecelere kadar düşüş yaşanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (17 EYLÜL 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU