Meteoroloji tarafından Bursa için yapılan tahmin raporunda sağanak yağış uyarısı yapıldı. İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için yapılan tahmine göre:

Haftanın ikinci gününde Bursa güne parçalı bulutlu hava ile 24 derecelik bir sıcaklık ile başladı.

Öğle saatlerine doğru sıcak hava yükselişe geçerek termometreler 28 dereceye kadar ulaşırken çok bulutlu ve kapalı bir hava Bursalılara merhaba diyor.

Öğle saatlerinde sıcaklık 30 dereceye kadar yükselirken gök gürültülü sağanak yağışta Bursa genelinde etkili oluyor.

Öte yandan sıcak hava öğle saatleri sonrası düşüşe geçerken gök gürültülü sağanak yağış geçişleri etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Akşam saatlerinde ise parçalı bulutlu hava gökyüzüne hakim olurken termometrelerde oklar aşağı yönde hareket ediyor ve sıcaklıklar 25 derecelere kadar düşüyor.

Gece saatlerinde sıcaklık 23 dereceye kadar düşerken parçalı bulutlu bir hava ile Bursa'da gün sona eriyor.

Şahinkayalı öğrenciler astronotlar ile GUHEM'de buluştu Şahinkayalı öğrenciler astronotlar ile GUHEM'de buluştu

YAĞIŞ VE SICAKLIK UYARISI YAPILDI

Diğer yandan Meteoroloji'nin Bursa için 5 günlük hava tahmin raporuda belli oldu. 

Rapora göre Bugün (SALI) şehir genelinde parçalı bulutlu ve gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava etkili olurken yeni haftada da Bursa genelinde gök gürültülü sağanak yağış gecişleri etkisini gösteriyor.

ÇARŞAMBA gününde hava sıcaklığı gün içinde 31 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde gök gürültülü sağanak yağış etkili oluyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklık etkisini kaybediyor ve 20 derecelere kadar düşüyor.

PERŞEMBE günü dereceler 31 dereceyi gösterirken gök gürültülü sağanak yağış etkisini göstermeye devam ediyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklıklar 19 dereceye kadar düşüyor.

CUMA gününde ise sıcaklıklar termometrede 30 dereceyi gösterirken şehir genelinde Bursalıları gök gürültülü sağanak yağışlı bir gün beklemekte.

CUMAETESİ gününe ise sehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli hava etkisini sürdürürken sıcaklıklar gün içinde 29 dereceye kadar yükselecek. Akşam saatlerinde ise sıcak hava etkisini kayberek 17 dereceye kadar düşüş yaşanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (5 EYLÜL 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİN