Meteoroloji tarafından Bursa için yapılan tahminde kapalı bir hava ve yağış uyarısı yapıldı. İşte detaylar...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Bursa için yapılan tahmine göre:

Haftanın beşinci gününde Bursa güne sağanak yağışlı ve serin hava ile 23 derecelik bir sıcaklık ile güne başladı.

Bursa'nın acı kaybı! Bursa'nın acı kaybı!

Öğle saatlerine doğru sıcak hava yükselişe geçerek termometreler 26 dereceye kadar ulaşıyor ve Bursalılar sağanak yağışlı bir sabaha merhaba diyor.

Öğle saatlerinde sıcaklık 30 dereceye kadar yükselirken yağışlı hava etkisini kaybediyor ve bulutlu kapalı bir hava Bursa genelinde etkili oluyor.

Öte yandan sıcak hava öğle saatleri sonrası düşüşe geçerken bulutlu ve kapalı hava ise etkisini sürdürmeye devam ediyor.

Akşam saatlerinde ise bulutlu ve kapalı hava gökyüzüne hakim olmaya devam ederken termometrelerde oklar aşağı yönde hareket ediyor ve sıcaklıklar 24 derecelere kadar düşüyor.

Gece saatlerinde sıcaklık 22 dereceye kadar düşerken parçalı bulutlu ve güneşli bir hava ile Bursa'da gün sona eriyor.

YENİ HAFTADA GÖKYÜZÜ AÇIYOR

Diğer yandan Meteoroloji'nin Bursa için 5 günlük hava tahmin raporuda belli oldu. 

Rapora göre Bugün (CUMA) şehir genelinde kapalı ve sağanak yağışlı bir hava olurken akşam saatlerinde ise sağanak yağış etkisini kaybederek kapalı bulutlu havaya yerini bırakıyor. Öte yandan hafta sonundan itibaren Bursa genelinde gök gürültülü sağanak yağış yerini parçalı bulutlu ve güneşli sıcak bir havaya bırakıyor.

CUMARTESİ gününde hava sıcaklığı gün içinde 29 dereceye kadar yükselirken şehir genelinde parçalı bulutlu ve güneşli sıcak bir hava etkili oluyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklık etkisini kaybediyor ve 18 derecelere kadar düşüyor.

PAZAR günü dereceler 28 dereceyi gösterirken parçalı bulutlu sıcak hava Bursalılara etkisini merhaba diyor. Akşam saatlerinde ise sıcaklıklar 17 dereceye kadar düşüyor.

PAZARTESİ gününde ise sıcaklıklar termometrede 27 dereceyi gösterirken şehir genelinde Bursalıları parçalı bulutlu ve güneşli bir gün beklemekte.

SALI gününe ise sehir genelinde az bulutlu ve güneşli hava etkisini sürdürürken sıcaklıklar gün içinde 28 dereceye kadar yükselecek. Akşam saatlerinde ise sıcak hava etkisini kayberek 14 dereceye kadar düşüş yaşanacak.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (8 EYLÜL 2023)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU