Bursa Büyükşehir Belediyesi ile Hizmet-İş Sendikası arasında yapılacak olan Toplu İş Sözleşmesi imza töreni bayram havasında gerçekleştirildi.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş törende yaptığı konuşmada, “Her birinize ayrı ayrı yürekten teşekkür ediyorum. Çok sıkıntılar yaşadık ama şunu biliyoruz ki biz çok güçlü bir aileyiz. Sizlere her zaman kulak vermeye ve sorunlara çözüm üretmeye çalıştım. Her bir arkadaşımızın büyük bir özveriyle çalıştığını biliyorum. Ben bugüne kadar şehrimize hizmet etmiş tüm büyüklerimize teşekkür ediyorum. Bursamızın her köşesinde siz vatandaşlarımızın izi var. Tüm dünyayı esir alan pandemi vardı. Allahım izniyle altından güçlü kalktık. Büyük bir deprem yaşadık. Gidin oralara sorun bakalım Bursa Büyükşehir ile ilgili neler söyleyecekler. Destek veren, katkı veren her bir arkadaşımıza yürekten teşekkür ediyorum” ifadesine yer verdi.WhatsApp Image 2024-01-22 at 16.48.06

“Bu ülkenin hayrına menfaatine yok yürüyen tüm sendikalarımıza teşekkürlerimi iletiyorum” diyen Başkan Alinur Aktaş, “Her birinizin bu işi hak ettiğinizi, ev geçindirdiğinizi bilen insanlarız. Bursa’ya yapılan hizmetler aşçısında tüm çalışanlarımız bizim için eşittir. İster temizlikçi olsun ister çorbacı olsun tüm işçiler bizim için değerli. Ocak itibariyle yürürlüğe girecek yüzde 70-88 oranında işçilerimize zam yaptık. Bu aydan itibaren 3 yıl primi olan arkadaşlarımızın alacağı maaş en az 33 bin 700 lira. Yine 42 buçuk saat esasıyla çalışan arkadaşlarımızın alacağı en düşük maaşında 32 bin 250 lira olacağını ifade etmek istiyoruz. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Polis ve bekçi üniformaları değişti! Polis ve bekçi üniformaları değişti!

Editör: Melike Timur