Göreve geldikten sonra ilk kez geniş kapsamlı bir  toplantıda basın mensuplarının karşısına geçen Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, birbirinden önemli açıklamalara imza attı. Büyükşehir Belediyesi ve iştiraklerinin bu güne kadar tepit edilen borcunun 25 milyar TL'yi bulduğunu söyleyen  Başkan Bozbey´in konuşmasının satırbaşları şöyle:

Alev alan araçtan son anda kurtuldu! Alev alan araçtan son anda kurtuldu!

Burada Mustafa Bozbey olduğu sürece kimse Bursalıların hakkını yiyemeyecek. Seçimden önce verdiğimizsözleri bir bir hayata geçiyoruz. Önceki Belediye Başkanı Büyükşehir Belediyesi'nin borcunu 7.1 milyar TL olduğunu söylemişti. Bu güne kadar ulaştığımız borç rakamı yaklaşık 25 milyar TL'yi geçiyor. Henüz incelemelerimiz tamamlanmadı. Karşımızda çok acı bir tablo var. Keşke bu borç yatırımlar için harcansaydı. Yanlış projelerle Bursa çok ağır bedeller ödedi, geçmişe dönük bütün herşeyi inceleyeceğiz, mazaret üretmiyoruz gerçekleri ortaya çıkarıyoruz. Bursalıların hiçbir kuşkusu olmasın hizmetlerde hiçbir aksama olmayacak biz göreve çözümlerle geldik, tasarruf yaparak doğru projleleri hayata geçireyeceğiz. 

Gençlerimizi mağdur etmemek için burslarını bugün itibariyle ödedik. İhtiyaç sahipleri emin olsun ki bundan sonra hak yerini bulacak. İhtiyaç sahipleri ve esnafın kefili Mustafa Bozbey'dir. Göreve geldiğimizden bu yana yaptğımız atamalarda  likayatı göz önüne aldık.

Büyükşehir Belediyesi'nin sosyal medya hesaplarında Atatürk isminin ksıtlandığını tespit ettik. Bu durum bizi şok etti. Bu konuda tavizimiz yoktur gerekli işlemleri başlattık. Bu gün buradaysak bu ulu önder Atatürk sayesindedir. Kimse merak etmesin Bursalılar bize güvensin biz buradayız Bursalıları gülümsetmeye devam edeceğiz.

Bursa Büyükşehir’e kaç personel alınmış?

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey: “Binted üzerinden şirketlerle beraber 2024 yılbaşından beri toplam 524 personel alınmış.”

Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi’ne seçimden önce alınan personel sayısını, görevden ayrılanları, ödenen tazminatları da açıkladı…

Başkan Bozbey, “16 kişinin ilişiği kendi istekleri doğrultusunda kesilmiş. 10 milyon liranın üzerinde tazminat ödemesi yapılmış.

Yönetici, çalışan, orada şirketlere ve diğer yerlere baktığımızda yılbaşından bu yana 524 civarında ilave personel alınmış. Sadece Binted üzerinden şirketlerle beraber 2024 yılbaşından beri toplam 524 personel.

41,5 milyon lira aylık ilave maliyet binmiş” dedi…

Editör: Seren Ümit