CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliği, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa ziyareti iptal edildi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Bursa ziyareti iptal edildi!

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun siyasi parti üyeliği düşürüldü. Karar CHP Genel Merkezi'ne de gönderildi. 4 yıl 11 ay hapis cezası Yargıtay tarafından onanan CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu geçen hafta Silivri Cezaevi'ne gönderilmiş, işlemlerin ardından denetimli serbestlik kapsamında serbest bırakılmıştı.

Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'na getirilen siyaset yasağı kapsamında siyasi parti üyeliği de düşürüldü. Kaftancıoğlu'nun üyeliğinin düşürülmesi ile İstanbul İl Başkanlığı görevi de infaz süreci tamamlanana kadar resmen bitmiş olacak.

Canan Kaftancıoğlu karar sonrası yapmış olduğu ilk açıklamada "CHP hukuk bürolarında değil Kuvayi Milliye ruhuyla savaş meydanlarında kurulmuş bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisi üyeliği inanç işidir, yürek işidir, emek işidir. O inanç, o yürek, o emek bizde oldukça gerisi teferruattır… Ne demiştik? Korkularının ecele faydası olmayacak!" dedi.