Anne tarafından Gemlikli, baba tarafından ise Balkan göçmeni bir ailenin çocuğu olan ve Bursa iş dünyasının sevilen ve tanınan ismi Aytuğ Onur siyasi çalışmaları kapsamında ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor.

14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Bursa CHP 2.Bölgeden milletvekili aday adayı olan Onur, CHP’nin Bursa ilçe başkanlıklarına ziyarette bulunuyor.

Onur, ziyaretlerinde adaylık süreci hakkında bilgilendirmede bulunurken ortak akıl platformunda Bursa’ya hem genelinde hem de ilçeler bazında değer katacak projelerin üretilmesi ve birlikte çalışma kültürü çerçevesinde güçlü iş birliklerinin sağlanması için görüş alışverişinde bulunuyor.

Bursa geneli CHP ilçe başkanlıklarına ziyarette bulunan Aytuğ Onur, adaylık süreci hakkında bilgi verirken, meclis çatısı altında gerçekleştirmeyi hedeflediği çalışmalar ve Bursa özelinde hayata geçirmek istediği vizyon projeleri hakkında bilgilendirmelerde bulunuyor.

İlçe başkanlıklarının önerilerini ve tavsiyelerini kaydeden Onur, Cumhuriyet Halk Partisi’nin, demokrasinin ve çağdaş toplum kriterlerinin uygulandığı en ideal parti olduğunun altını çizen Onur, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştirici ve sevgi dilini kullanarak bayrağı daha da ilerilere taşımak için gösterdiği çabadan etkilendiğini belirtti.

Bursa’nın her bir ilçesinin kendi özelinde ayrı bir değer olduğunun altını çizen Onur “maalesef bugüne kadar ilçelerimizin sahip olduğu potansiyeller layık olduğu şekilde değerlendirilemedi. Oysa ki her bir ilçemiz sosyal, ekonomik ve kültürel açıdan büyük zenginliklere sahip, önce ilçe bazında sonrasında ise Bursa genelinde refahı en üst seviyelere çıkarmamız mümkün, yeter ki birlikte düşünelim, birlikte üretelim ve birlikte hareket edebilelim” şeklinde düşüncelerini ifade etti.

Bursa tarımı konuşuyor Bursa tarımı konuşuyor

Ziyaretlerinde gençlere de özellikle değinen Aytuğ Onur şunları söyledi:

“Mutsuzluğun kara bir bulut gibi ülkemizin üstüne çökmüş olması gençlerimizi ümitsizliğe sürüklüyor. Daha iyi bir eğitim, kariyer planı yapabilecekleri iş imkanları, yükselen refah ile birlikte standartların yükselmesi, özgürlük ve demokrasinin tadını çıkarabilecekleri çağdaş bir toplumu inşa etmek bizlerin boynunun borcudur. Gençlerimizin geleceklerini yurtdışında planlamaları kötü yönetimin en somut kanıtıdır.”

“İşte bu gerçekler ışığında çocuklarımız için, gençlerimiz için taşın altına elimi koymaya karar vererek siyaset yolculuğuna çıkmış bulunuyorum. Önce CHP yönetimi, karar mercileri ve örgütümüz uygun görürse, ardından da halkımız layık bulursa bu görevi yerine getirmekten onur duyacağım.”