Bursa iş dünyasının sevilen ve tanınan ismi Aytuğ Onur siyasi çalışmaları kapsamında ziyaretlerini hız kesmeden sürdürüyor. 14 Mayıs'ta gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı ve 28. Dönem Milletvekilliği seçimleri için Bursa CHP 2.Bölgeden milletvekili aday adayı olan Onur, Bursa siyasetinin deneyimli ismi Turhan Tayan’ı ziyarette bulunarak hem adaylık süreci hakkında bilgilendirmede bulundu hem de usta siyasetçiden tavsiyeler aldı.

Tuhan Tayan Çınarcık barajının yapılmasında kendisinin mecliste olduğunu hatırlatarak, projenin meclis bütçe komisyonuna alınmasını sağlayan kişilerden biri olduğunu belirtti. İsale hattının halen tamamlanamamasından duyduğu üzüntüyü dile getiren Tayan bu görevin genç, dinamik yöneticiler ile tamamlanmasını beklediğini söyledi. Tayan ayrıca Aytuğ Onur’a Balkan camiasına yaptığı faydalı hizmetlerden dolayı memnuniyet duyduğunu ve yolunun açık olmasını diledi.

Bursa Şehir Hastanesinde minimal invaziv kalp cerrahisi hastalara şifa oluyor Bursa Şehir Hastanesinde minimal invaziv kalp cerrahisi hastalara şifa oluyor

Aytuğ Onur’un bir diğer ziyareti ise Çalı Sanayiciler ve İşadamları Derneği yönetimi oldu.

İki dönem BTSO Yönetim kurulunda ve çeşitli komisyonlarda görev alan Onur, ziyaretinde iş dünyasının içinde ve sorunları bilen bir iş insanı olarak mecliste iş dünyasının temsilcisi olmak istediğini söyledi. Sanayisi, ekonomisi ve ürettiği katma değer ile Türkiye’nin önde gelen şehirleri arasında olan Bursa’nın yatırımlar ve devlet imkanlarından daha fazla faydalanması gerektiğini hatırlatan Onur, mecliste iş dünyasının mutlaka temsil edilmesi gerektiğini söyledi. Son dönemlerde vekillik seçimlerinde hukuk tandanslı profillere ağırlık verildiğine dikkat çeken Onur, sağlıklı bir oluşum için sanayici, esnaf, çiftçi, öğretmen, işçi, STK temsilcisi gibi toplumun daha geniş katmanından profiller ile temsil edilmesinin maksimum fayda sağlanacağına inandığını belirtti.

ÇASİAD Başkanı Ersan Türkdönmez de Aytuğ Onur’un ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, meclis çatısı altında nitelikli iş insanları ile iş dünyasının daha fazla temsil edilmesi ve iş dünyasının sorunlarının giderilmesi gerektiği konusunda ortak görüşe sahip olduklarını dile getirdi. Başkan Türkdönmez ve ÇASİAD Yönetim Kurulu üyeleri Aytuğ Onur’a çıktığı siyaset yolculuğunda başarılar dilediler.