Oy kullandığınız sandıktan kim çıktı? Sorgulama sistemi açıldı Oy kullandığınız sandıktan kim çıktı? Sorgulama sistemi açıldı

Türkiye’de seçim sürecinin artık son virajına girilirken siyaset sahnesini etkileyecek gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda İstanbul’da önce İYİ Parti binasına ardından CHP binasına yapılan saldırı iddiaları tepkilere neden olmuştu.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yeni bir saldırı haberini ise gece saatlerinde sosyal medya hesabından paylaştı. Kaftancıoğlu İstanbul Ataşehir Örnek Mahallesi seçim ofisine düzenlenen saldırıyı şu sözlerle duyurdu:

“Ataşehir Örnek Mah. temsilciliğimize saldıran tahrip eden ve 3 el ateş açanlara (kuru sıkı olduğu tahmin ediliyor) bu cesareti veren ve bu koşulları oluşturan iktidardakilerin siyaset anlayışı ve korkularıdır. Biz korkmayız ama bence de sizler korkun. Korkacak çok şeyiniz var!

Vatandaş Kılıçdaroğlu’nu yüreğine yazmış zaten. Camlara RTE yazsanız kaç yazar! Saldıran, azmettiren ve bu iklimi oluşturanlar sorumludur ve görevlileri biran önce sorumluları bulmaya davet ediyorum. 14 Mayıstan sonra AKP dahil hiçbir siyasi parti böylesi bir durumu yaşamayacak.

Aradaki fark bir kez daha farkedilsin diye: Bu seçim vatandaşın iradesine sahip çıkmak için bu saatte bile çalışanlarla, vatandaşın parasıyla sürdükleri sefa devam etsin diye elinden şiddetten, kötülükten başka bir şey gelmeyen vandallar arasında yapılacak olan seçimdir!”

3

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: TOPLAMDA 6 ŞÜPHELİ VAR

İstanbul Valiliği’nden olayla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Bugün saat 01.00 sıralarında Ataşehir ilçemiz Örnek Mahallesinde bulunan CHP Seçim İrtibat Bürosu önündeki parti flamalarının kesildiği, camlara yazı yazıldığı ve silahla havaya ateş edildiği ihbar edilmiştir. Olay yerine sevk edilen güvenlik güçlerimizce yapılan çalışmalarda; 6 şüphelinin parti flamalarının kesilmesi ve camlara yazı yazılması olayına karıştığı, plakasız bir motosikletteki 2 şüphelinin de havaya ateş ederek olay yerinden uzaklaştığı tespit edilmiştir. Olay yerinde 3 adet kurusıkı silah kovanı elde edilmiş olup, şüpheli şahısların yakalanmasına yönelik çalışmalar devam etmektedir.”