Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, İl Başkanlığı'nda düzenlenen törende yeni üyelere rozetlerini taktı. Törende konuşan Yeşiltaş, yoğun bir üyelik süreci yaşandığını belirterek, "Yerel seçimde üzerimizde uygulanan ablukayı ortadan kaldıracağız. Bursa'yı kazandığımız zaman Türkiye'nin her yanında farklı bir şey konuşulacak. Hepimiz 46 yıl sonra Bursa'yı kazanmış Cumhuriyet Halk Partililer olarak tarih yazmış olacağız. Bunun kahramanı Cumhuriyet Halk Partisi adına, cumhuriyeti değerleri ve kazanımları adına mücadele eden herkes olacak" dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Bursa İl Başkanlığı'nda son bir ayda partiye yeni katılan 400'ü aşkın üye adına sembolik olarak 50 kişiyle birlikte üye katılım ve rozet takma töreni gerçekleştirildi.

Osmangazi Belediyesi'nden farkındalık günü Osmangazi Belediyesi'nden farkındalık günü

Coşkulu törene CHP Bursa İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, CHP Bursa Milletvekili Nurhayat Altaca Kayışoğlu, İlçe Başkanları, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, İl Kadın ve Gençlik Kolları, belediye meclis üyeleri ve partililer katıldı.

İl Başkanı Nihat Yeşiltaş, yeni üyelere 'yuvanıza hoş geldiniz' mesajı verdiği konuşmasında şunları ifade etti:

"Yuvanıza, partinize hoş geldiniz. Burada gerçekleştirdiğimiz üye katılım töreninin daha büyüğünü 28 Kasım'da gerçekleştireceğiz. Grup toplantımızda 400'ü aşkın Balkan göçmenimizin üyelik dosyalarını genel başkanımıza teslim ederek Bursa'da heyecanı, umudu yeniden filizlendirecek bir ortamı kamuoyuna göstereceğiz"

YEREL SEÇİM MESAJI

Konuşmasında yerel seçime yönelik önemli mesajlar veren Yeşiltaş, "Bursa'yı birlikte kazanacağız. Bu konuda kimsenin tereddüdü olmasın. Bursa'da ve ülkemizde yaşadığımız tahribatı, derin yoksulluğu, kurumların arasındaki çatışmayı, mültecilerin bu kentte ve ülkede yaratabileceği sorunların çözümü için önümüzde ilk olarak yerel seçimler var. Asla umutsuz olup teslim olmak yok. Mücadeleye devam edeceğiz. Özlediğimiz, cumhuriyetin bütün kazanımlarını yeniden yaşandığı günlere ülkemizi döndüreceğiz.

Yerel seçimleri sadece yerel seçim olarak görmeyeceğiz. Yerel seçimde üzerimizde uygulanan ablukayı da ortadan kaldıracağız. Bursa'yı kazandığımız zaman Türkiye'nin her yanında farklı bir şey konuşulacak. Hepimiz 46 yıl sonra Bursa'yı kazanmış Cumhuriyet Halk Partililer olarak tarih yazmış olacağız. Bunun kahramanı Cumhuriyet Halk Partisi adına cumhuriyeti değerleri ve kazanımları adına mücadele eden herkes olacak" dedi.

HEP BİRLİKTE MÜCADELE EDECEĞİZ

Yeşiltaş konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

"Bizim tek hayalimiz il başkanlıklarını kazanıp koltukları işgal etmek değil. Biz Bursa'yı kazanıp sosyal demokrat, sol bir belediyeciliği bu kentin, çocuklarına, emekçilerine emanet etmek istiyoruz. Bunu gerçekleştirmek için hepimiz birlikte mücadele edeceğiz.

Yerel seçimdeki tek hedefimiz büyükşehri kazanmak. Stratejimiz bu, planlamamızı da bu yönde yapacağız. Bugün yeni bir hikayeye başlıyoruz. Halkın iktidarını bu ülkenin gençlerine, emekçilerine armağan etmek için bugünden itibaren yola çıkıyoruz."

Kaynak: Haber Merkezi