Kurultay öncesinde İYİ Parti'de çarpıcı çıkış! Kurultay öncesinde İYİ Parti'de çarpıcı çıkış!

Salıcı açıklamasında şunları söyledi:

"Listelerimizde ittifak içerisinde bulunduğumuz partilere yer verdik. Onun sayısını şu anda açıklamak belki doğru olmaz ama farklı siyasi partilerden Millet İttifakı'nın ortaklığını, beraber yürüdüğümüzü ve daha güçlü olduğumuzu göstermek için seçimlere beraber giriyoruz. Bu da bize memnuniyet veriyor."

"15 - 16 ilde CHP ile İYİ Parti işbirliği yapıyor"

Muhabirin "İYİ Parti ile işbirliği yapıyor musunuz?" sorusuna Salıcı şöyle yanıt verdi:

"İYİ Parti ile işbirliği yaptığımız iller var. Dolayısıyla bazı partiler bizimle aynı logo, CHP çatısı altında seçime giriyorlar. Ama İYİ Parti gibi kendisi müstakilen, İttifak çatısı altında bir partimiz daha var ve onlarla da bazı seçim bölgelerinde işbirliği yapıyoruz. Amacımız parlamentoda çoğunluğu sağlayacak bir yapıyı kurabilmek."

"16 il olduğu kesin mi?" sorusuna da Salıcı "Az önce listeleri verdik. Dolayısıyla bundan sonra bazı yerlerde işbirliği yapılabilir mi, onun olanaklarına da bakacağız ama şu an itibariyle biz 11 ilde İyi Parti ile işbirliği yapıyoruz. Onun dışında görüşmelerin ikincinci turunda iş birliği yaptığımız bir kaç il daha var. 15 - 16 ilde CHP ile İYİ Parti işbirliği yapıyor. Hayırlı olsun." yanıtını verdi.

Siyasi partilerin 14 Mayıs'ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne katılacakları milletvekili aday listelerini Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) teslim etmeleri için belirlenen süre bugün saat 17.00'de dolacak.