Saha çalışmalarını aralıksız sürüdüren, CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, kadın kolları, gençlik kolları ve mahalle sorumluları ile birlikte Millet Mahallesi’nde pazarcı esnafı, dükkan işleten esnaflar ve vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor.

Her fırsatta ilçe genelinde vatandaşları ve esnafları ziyaret ederek, istek ve talepleri yerinde dinleyen CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, ''Pahalılık artık halkın yeni normali olmuş durumda. Ülke tarihinin en derin yoksulluğunun yaşandığı dönemi yaşıyoruz. Ülkemizin yoksullaşmasının en başlıca sebebi, AK Parti ve yandaşlarının bir türlü doymamasından kaynaklanıyor. AK Parti döneminde yolsuzluk, israf ve kötü yönetim yüzünden her geçen gün ekonomimiz küçülürken, gelir ve servet eşitsizliği artmaya devam ediyor. Her alanda yoksulluk ve eşitsizliğin her geçen gün derinleşerek arttığını söyleyebiliriz'' dedi.

Milllet Mahallesi pazarındaki izlenimlerini anlatan Yeşiltaş sözlerine şöyle devam etti, ''Milyonlarca yurttaş yüksek enflasyonun altında ezilirken fiyatlar artık çarşı pazarda günlük olarak zamlanıyor. Pazarcı esnafıyla ve vatandaşlarımızla yaptığımız konuşmalar durumu aslında apaçık şekilde gözler önüne seriyor. Pazarcı esnafımızın bize söyledliği ''Fiyatlar her hafta değişiyor, yaz ayında bile fiyatlar ucuzlamadı, böyle giderse kış aylarında fiyatlar daha da artacak. Vatandaşlar taneyle, gramla alışveriş yapıyor'' Vatandaşlarımız ise, ''Eskiden pazar alışverişi yaptığımızda bir hafta sonraki pazara kadar tenceremizi kaynatıyor, aldığımız meyve ve sebzelerle idare edebiliyorduk. Artık dayanacak gücümüz kalmadı. Tek çözüm, yirmi yıldır başımızda olanları ilk seçimde göndermek olacak'' diye söylüyorlar.

Prof. Dr. Emin Balkan, Göçmen Muhtarları Ağırladı Prof. Dr. Emin Balkan, Göçmen Muhtarları Ağırladı

70 MİLYON KİŞİ AÇ VE YOKSUL

Açlık ve yoksulluk sınırına vurgu yapan CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş, ''Enflasyona engel olamayan, engel olmak için hiç bir şey yapmayan AK Parti iktidarının ekonomi yönetimi öğretmenden hemşireye, çiftçiden esnafa, emekliden işçiye, özel sektörden kamuda çalışan memura, pazarcıdan mühendise kadar tüm kesimleri açlık ve yoksulluk sınırının altında bırakıyor. Son yapılan araştırmalara göre açlık sınırı 7 Bin 282 TL, yoksulluk sınırı ise 21 Bin 748 TL'ye ulaşmış durumda. Durumu daha net özetlemek gerekirse 70 Milyonun üstünde insanımız açlık ve yoksulluk sınırının altında yaşam mücadelesi vermektedir'' ifadelerini kullandı.

ESNAF DESTEK İSİTİYOR

Esnafların zor durumda olduğunu dile getiren Yeşiltaş, Millet Mahallesinde dükkan işleten bir esnaf içinde oldukları durumu bizlere şöyle açıklıyor; "Başımızdakiler nerdeyse ülkemizde enflasyon yok diyecekler, biz esnaflar olarak enflasyonun olup olmadığını, en iyi gören ve en çok hissedenleriz. Müşterilere fiyat veriyoruz, ertesi gün yine aynı fiyatı veriyoruz ama verdiğimiz fiyattan kendi ürünümüzü alamıyoruz. Sattığımızı yerine koymakta zorlanıyoruz. Satıyoruz, yeniden alırken fiyatlar değişmiş oluyor. Başımızdakilerin küçük esnafı koruması gerekiyor. Özellikle biz küçük esnafların bağkur primlerine destek olmaları, vergi indirimi yapmaları, ayrıca stopajın ise tamamen kaldırılması gerekiyor" diyor.

CHP Yıldırım İlçe Başkanı Nihat Yeşiltaş son olarak sözlerini şöyle tamamladı;

''Sürekli halkımızla, esnafımızla bir aradayız. Tüm çalışmalarda görüyoruz ki, halkımızın tutunduğu umut, iktidar değişikliğinden başka bir şey değil. Asla umutsuzluğa kapılmayın, Türkiye'nin bu saltanat meraklısı saray iktidarından kurtulacağı günler yakındır. İlk seçimde Türkiye'nin bütün koşulları değişecek, daha iyi, daha demokratik bir atmosferin olduğu dönemleri yaşayacağız. Bunun mücadelesini hep birlikte vereceğiz. Omuz omuza verip, ülkemizi yeniden ayağa kaldıracağız''