Yargıtay'dan primle çalışanlara kötü haber Yargıtay'dan primle çalışanlara kötü haber

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), geçtiğimiz hafta sonu 38. Olağan Kurultayı'nı gerçekleştirerek yeni genel başkanını seçti. İki adaylı seçimde Kemal Kılıçdaroğlu karşısında Özgür Özel kazanan isim oldu.

DEVİR TESLİM YARIN

Kılıçdaroğlu, genel başkanlık görevini yarın Özel'e teslim edecek. Özel'in genel başkanlığı almasıyla CHP'de yeni bir dönem de başlamış olacak. Partinin 8. Genel Başkanı unvanını alan Özel'in ilk sınavı yerel seçimler olacak.

1kapak-003.jpg

Parti Meclisi (PM) ile ilk toplantısını 11 Kasım Cumartesi günü yapacak olan Özgür Özel, üyelerin görüşlerine başvurarak 'A takımı' denilen Merkez Yönetim Kurulunu (MYK) oluşturacak. Özgür Özel'in yeni MYK'sinin geniş kapsamlı olacağı ve her alana bir atama yapacağı belirtiliyor.

Yeni MYK'nin 13 Kasım Pazartesi günü yapılacak ilk toplantısına başkanlık edecek Özel, salı günü de genel başkan olarak ilk kez grup toplantısında milletvekillerine hitap edecek.

İLK ZİYARET DEPREM BÖLGESİNE

Özgür Özel, genel başkan olarak ilk yurt içi ziyaretini perşembe günü deprem bölgesi Hatay'a yapması bekleniyor.

Özel, Hatay'ın ardından "ikinci memleketim" dediği Osmaniye'yi ziyaret edecek.

Özel, genel başkanlığı döneminde kurultayda söz verdiği gibi parti örgütüyle daha sık bir araya gelecek ve kararları birlikte alacak.