Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 Mayıs öncesi AK Parti'nin seçim beyannamesini açıkladı.

Ali Babacan oyunu kullandı: 'Ümit ediyorum...' Ali Babacan oyunu kullandı: 'Ümit ediyorum...'

Cumhurbaşkanı Erdoğan madde madde müjdelerini açıklarken, söz konusu vaatlerin seçmen nezdinde nasıl bir karşılık bulacağı merak konusu oldu. Vaatlerin oy oranına çok büyük bir etki etmeyeceğini savunan Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakcı, "Çok tuhaf bir şey! Enteresan" diyerek AK Parti'nin şu anki son oy oranını açıkladı.

Özellikle ekonomi alanında pek çok maddenin yer aldığı seçim beyannamesinin seçmen nezdinde nasıl bir etkisi olacağı da merak konusu oldu. CNN TÜRK canlı yayınına katılan Kamuoyu Araştırmacısı Hakan Bayrakcı, AK Parti'nin şu anki oy oranını açıklarken, sunulan vaatlerin etkisinden bahsetti.

"21 yıl boyunca yüzde 50 oy alan başka bir iktidar ne görüyorum ne duyuyorum" diyen Bayrakcı, "AK Parti'yi övmüyorum, rakamını söylüyorum. Durumu, sonucu söylüyorum. Durum bu" dedi.

Bayrakcı'nın dikkat çeken açıklamaları şöyle;

"AK PARTİ'NİN ALACAĞI OY BELLİ"

"AK Parti'nin alacağı oy takribi olarak belli. Bütün anketlerin ortalamasına baktığım zaman AK Parti'nin oy oranının yüzde 34-40 arasında değiştiğini söyleyebilirim. Yani bu 29 değil, 31 değil ama... Bunu şunun için söylüyorum. 6. seçime rağmen 21 yıla rağmen AK Parti hâlâ birinci parti. Bu enteresan. Yani birinciliği alamıyorsunuz elinden. AK Parti'yi övmüyorum, rakamını söylüyorum. Durumu, sonucu söylüyorum. Durum bu.