AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, partisinin genel merkezinde açıklamalarda bulundu.

İşte Ömer Çelik'in açıklamalarından satır başları:

Dün Cumhurbaşkanımızın, Bahçeli ile deprem bölgesini yeni bir ziyareti oldu. O ziyaretler çerçevesinde yararların sarılması için sayın Cumhurbaşkanımız gelişmeleri hassasiyetle takip ediyor. Cumhurbaşkanımız bu mesaisine günün önemli bir kısmını ayırarak devam ediyor.

Cumhur İttifakı'nın büyümesi ile ilgili görüşmeler devam ediyor. BBP zaten Cumhur İttifakı'nın bir parçası, yeniden Cumhurbaşkanımızı destekleyeceklerini açıkladılar.

CUMHUR İTTİFAKI GENİŞLEYECEK Mİ

Cumhur İttifakı'nın büyümesi için temaslar sürüyor. Karşımızdaki ittifak koltuk kavgası içindeyken, burada yegane gündem deprem yaralarının sarılması yönünde...

HÜDA-PAR'A TEŞEKKÜR

Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın diploması’ açıklaması Marmara Üniversitesi’nden ‘Erdoğan’ın diploması’ açıklaması

HÜDA-PAR'ın cumhurbaşkanımızın adaylığını destekleyecekleri yönündeki açıklamalarından dolayı teşekkür ediyoruz.

YENİDEN REFAH PARTİSİ YANIT VERECEK

Yeniden Refah Partisi, bu hafta içerisinde en kısa sürede dönüş yapacaklarını ilettiler.

EN TEMEL KIRMIZI ÇİZGİ

İttifak yapıldığı zaman siyasi partiler tek bir kimliğe dönüşmüyor. Burada ittifakımızın ilkeler açıklaması olacak. Bu da tabii ki kamuoyuyla paylaşılacak. Demokrasilerde en temel kırmızı çizgi terör örgütüdür.

AÇIKÇA KILIÇDAROĞLU'NA DESTEĞİ SÖZ KONUSU

PKK'yı lanetlemeyen, hatta destekleyen bir partinin açıkça Kılıçdaroğlu'na desteği söz konusu. Bu konuya izah getirmeyenler Cumhur İttifakı'nda çelişki var mı yok mu onu sorguluyor.

İLKELERİMİZİ NET BİR ŞEKİLDE SÖYLEDİK

Biz ilkelerimiz net bir şekilde söyledik, bundan sonra da söylemeye devam edeceğiz. Bize destek açıklayacak partilerin de kendi programları var.

BİRÇOK ALANDA GÖRÜŞME

Partiler kendi amblemleriyle mi girecek, kendi listelerinden mi seçim yaklaştığında konuşulur. Onlarla ilgili bir netlik yok. Birçok alanda görüşme sürüyor. Devletimizin başı olarak Cumhurbaşkanımızın devleti yönetirken ortaya koyduğu ilkeler, bu milli değerler konusunda Cumhurbaşkanımızın da hassasiyetlerini iyi bilirler.

BİZİM KİMLİĞİMİZLE ÖZDEŞMİŞ ŞEYLER

Temel politikalarımız var. Kadınların şiddete konusunda güçlü adımlar attık. Bunlar bizim kimliğimizle özdeşmiş şeyler.

AZERİ HEYETİN ÖNEMİ BİR BAŞKA

Deprem bölgesine ilk gelen heyet Azeri kardeşlerimizdi. Onlara buradan bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz. Bu dünyadan gelen tüm heyetler gibi Azeri heyetinin bir başka önemi var.