Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Mardin Derik Ovası Sulaması”, “Midyat-Nusaybin Yolu”, “Ömerli ve Dargeçit Doğalgaz Verme” ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan, “Mardin’i sahip oldukları güzellikten koparmak için her türlü zulmü denediler. Mardin kim olduğunu asla unutmadı. Biz de unutmadık, Mardin’i hep bağrımıza bastık. Mardin’i kalkındırdık, geliştirdik, büyüttük, güçlendirdik” diye sözlerine başladı.

“Terör belasından kurtuldukça Mardin’in de hakkını vermeye başladığını görmekten memnuniyet duyuyorum” diyen Erdoğan, “Mardin’e eser kazandırmaktan asla geri durmadık. Bugün Mardin’e kazandırdığımız toplam yatırım bedeli 17,5 milyar liraya ulaşan yüzlerce eser ve hizmetin resmi açılışını da yapıyoruz” dedi.

MARDİN HAVALİMANI’NIN ADI DEĞİŞİYOR
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mardin Havalimanı’nın adının Mardin Prof. Dr. Aziz Sancar Havalimanı olarak değiştirileceğini açıkladı.

TERÖR OPERASYONLARI

Mardin’de terör örgütünün hain saldırılarına değinen Erdoğan, “Çukur eylemleriyle Mardin’in ilçelerini yakıp yıktılar. Türkiye’yi çukura itmek istediler, onlar yıktı, biz daha iyisini yaptık. Ağızlarından özgürlüğü düşürmeyenlerin sizleri esir etmesinin önüne biz geçtik. Lafa gelince kardeşlikten dem vuranların sizleri birbirine düşürme planını biz bozduk” diye konuştu.

“GİT, DİYARBAKIR ANNELERİYLE HELALLEŞ”
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na Diyarbakır Anneleri’yle helalleşme çağrısı yapan Erdoğan, “Bay Kemal 6 yaşındaki çocuğu konuşuyorsun, o bir felaket, bizim ciğerimiz yanıyor. O ayrı bir konu. 10, 11, 12, 13, 14 yaşında Kandil’e kaçırılan yavrular için bir kelime ettin mi? Terör örgütünün taciz ettiği yavrular için tek cümle kurdun mu?” diye sordu.

Erdoğan, “Diyarbakır Anneleri’ni ziyaret ettin mi, hellaleştin mi? Eğer helalleşmeye gideceksen Diyarbakır’a git, oradaki annelerle helalleş. Sen kimle dirsek temasındasın HADEP’le, HADEP kimle iş tutuyor, Kandille…” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU’NA VERİLEN CEZA

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na verilen cezaya ilişkin konuşan Erdoğan, “Siyasi tartışma yok, bir şahsın YSK’ya hakareti var. Mahkemelerin verdiği her kararı beğenmek mecburiyetinde değiliz. Birileri mahkeme kararını bahane ederek masadaki  hesaplaşmayı bizim üzerimizden kendi lehine çevirmeye çalışıyor. Bunun adı tek parti faşizmi. Daha biten bir şey yok, istinaf ve Yargıtay var. Taht oyunlarını bizim üzerimizden yürütmek istiyorlar” dedi.

Türkiye’ye terör saldırısı mı olacak? Bakan Soylu’dan sert yanıt! Türkiye’ye terör saldırısı mı olacak? Bakan Soylu’dan sert yanıt!