Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulunuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis Grup Toplantısı'ndaki açıklamalarından satır başları şu şekilde;

TBMM Komisyon ve Genel Kurul faaliyetlerinde sizlere rabbimden muvaffakiyetler diliyorum. Ülkemizin ufkunu açan, gücünü ve enerjisini takviye eden yasama çalışmaları için her birinize teşekkürler ediyorum. Milletimizin her bir ferdine kulak veren, derdiyle dertlenen samimi çalışmalarınızı takdirle takip ediyorum.

Organize Sanayi Bölgeleri Mesleki Eğitim Merkezleri'nin toplu açılışlarını yaptık. Aydın Söke'de ülkemizin en büyük kağıt fabrikasını hizmete açtık. Giresun'da afet konutlarını hak sahibine teslim ettik. 1915 Çanakkale Köprüsü'nü hizmete sunduk. Malatya çevre yolunu canlı bağlantıyla hizmete açtık. İdlib'te ve diğer güvenli bölgelerde yapımına başladığımız 57 bin briket evinin açılışına mesajla katıldık.

Deniz üzerine inşa ettiğimiz Rize-Artvin Havalimanı'nın açılışının gururunu hemşehrilerimizle birlikte yaşadık.

Azerbaycanlı kardeşlerimizin bağımsızlık gününü teknoloji şöleniyle taçlandırmış olduk. Son olarak İstanbul'un Fethi'nin 569. yıldönümünün coşkusunu Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi müjdesini 569 bin kişinin katılımıyla milletimizle paylaştık.

İstanbul'a sahip çıkılacak bir emanet yerine talan edilecek bir nimet olarak bakanlar, sadece Osmanlı'yı, fethin sırrını değil, cumhuriyeti de bizim yaptıklarımızı da anlayamazlar. Asıl olan gönüllerin fethedilmesidir. Fatih'in emaneti olan Ayasofya'yı 54 yıl sonra asli hüviyetine kavuşturduk.

ATATÜRK MİLLET BAHÇESİ

Ana muhalefet 'Bunlar kaçkın, bunları buraya alamayız' diyor. 'Geldiğimizde bunları geldikleri yere göndereceğiz' diyor. Aramızdaki fark bu, bunlar gayrı medeni. İstanbul'a ne yapsak, hangi hizmeti getirsek borcumuzu ödeyemeyiz. Adını Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi olarak tescillediğimiz eser şehrin bir vahası olarak insanımıza hizmet verecek. İstanbul Havalimanı ülkemizin yüz akı olarak faaliyetlerine devam ediyor. Atatürk Havalimanı ise kısmen bu vasfını sürdürüyor, sürdürecek. Yurtiçi ve yurtdışı seyahatlerimizde Atatürk Havalimanı'nı kullanıyoruz. Havalimanı içindeki Acil Durum Hastanesi'ne yapılan uçuşlar da buradaki pistten gerçekleşiyor.

Biz Atatürk Havalimanı'na 1006 odalı Şehir Hastanesi yaptık. 3 ayda yaptık. Ana muhalefetin hal binasını hastane diye takdim etmek suretiyle milleti aldatma yarışı içinde değiliz. Onlara o yakışır, bize de 3 ayda 1006 odalı hastane yapmak yakışır. Bu hastane içindeki MR'ı ile her şeyi ile eksiksiz sayılabilecek bir hastaneyi yaptık. 

İstanbul Atatürk Havalimanı'nı eski fonksiyonu ile devam ettirmeye çalışmak İstanbullulara büyük haksızlık olacaktır. Pek çok sebeple İstanbul'un daha uygun yerde yeni bir havalimanına ihtiyacı vardı. Biz bu eseri, hazineye hiçbir yük getirmeden girdi sağlayarak ülkemize kazandırdık. Bu havalimanımızı şu anda daha geliştiriyoruz. Gelen giden yolcularla ilgili otel konusunda gerekli desteği yüklenici firmaya vereceğiz.

Bunun yanında pistler noktasındaki eksikliği de giderecekleri. Böylece İGA belki de dünyada bir numara olacak. Atatürk Havalimanı'nı kullanılmaya devam eden kısımlarının dışında kalan 5 milyon metrekare alanı millet bahçesi yaparak milletimizin hizmetine açacağız. Vatandaşımızın her türlü ihtiyacını karşılayacak altyapı kuruyoruz. Günde 1 milyon insanın yararlanabileceği bir eser ortaya çıkarıyoruz.

"ZULÜM 1453'TE BAŞLADI DİYENLERE EN GÜZEL CEVABI VERDİK"

Zulüm 1453'te başladı dediniz. Millet Bahçesi üzerinden yalan ve iftira ile bize saldıranlara en güzel cevabı pazar günü verdik. Dünyanın hiçbiri yerinde böyle bir projeye karşı çıkacak aklı başında tek bir kişi bulamazsınız. Ülkemizde birileri böyle bir hizmeti ile siyasi husumet aracı haline getirebilecek kadar akıllarını kaybetmişlerdir. İşi çevrenin korunmasını savunmak olan, projeler üretmek olan birçok kurum var.

Bunların derdi ağaç değil, yeşil değil. Bu işi biz yaparız. İnşallah fethin 570. yıldönümünü Atatürk Millet Bahçesi'nin tamamlanan kısımlarında yaparak bu kifayetsizlere gereken cevabı vereceğiz.

KILI.ÇDAROĞLU'NUN AÇIKLAMALARI

Kılıçdaroğlu, Van'da terör örgütünün ağzıyla konuşarak aklınca Kandil'e selam çakıyor. Bu şehri 2011'deki depremin ardından yeniden inşa ettiğimizden haberi yok. O depremden sonra Van'ın ne halde olduğunu biliyor musun Bay Kemal? Kaç kere Erciş'e gittin, Van'ın merkezini dolaştın? Biz Van'a takribi olarak en az 35 milyar harcama yaptık. Altyapı, üstyapı... Bütün bunları en güzeli ile yaptık.

Kimseye ayrım yapmadan veriyoruz dediği sosyal desteklerin toplamı, bizim ilçe belediyemizin hizmetine ulaşamıyor. Milletin parasını çalan hırsızdır. Hırsızın sırtını sıvazlayan ise daha büyük hırsızdır. Kılıçdaroğlu CHP'deki yolsuzluk operasyonlarına karşı çıkarak safını belli etmiştir. Bu zat inanın yalancı. Bu zat omurgasız. Çünkü bu zat bir proje... Bu zat bir aparat... Türkiye'nin milli çıkarlarına karşı sinsi planlar yapmaktan başka bir işini gördünüz mü?

Biz gelirsek bunların verdiği işi alan müteahhitlere ödemeleri yapmayacağız diyorlar. devlette devamlılık esastır. Bunu nasıl dersin. Söke söke bu ülkede yargı var. Şakır şakır ödemeye mecbursun. CHP'nin vekil olmuş olan müteahhitlere CHP'li müteahhit ödeme yapmam demedik ya hepsine şakır şakır ödeme yaptık. Bizde böyle bir kin yok. Samimi olarak işini yapana her zaman destek var. 

TÜRKEN VAKFI İDDİALARI

TÜRKEN Vakfı'nın yurt binasının inşaatını diline dolayan bu kişinin PKK'nın oradaki faaliyetlerinden şikayeti olduğunu gördünüz mü? Kılıçdaroğlu bu yurdu iftirayla diline dolayarak kime hizmet ediyor dersiniz. Rahmetli Muhammed Ali'nin çiftliğini de aynı vakıf sayesinde öğrencilerimizin hizmetine sokarak bu zatı daha da çatlatacağız, kıvrandıracağız. Her iftirayı burnundan fitil fitil getirmek de boynumuzun borcudur. Çocuğumuzla, ailemizle uğraşmayı dert haline getiren bu zatın cemaziyel evvelini ortaya dökmesini de biliriz de bize yakışmaz. Gerektiğinde hadsize haddini bildirmenin kırk yetime kaftan giydirmekten daha üstün olduğunu gayet iyi biliriz. 

ERDOĞAN'DAN KILIÇDAROĞLU'NA 10 SORU

Kılıçdaroğlu'na birkaç soru sormak istiyorum. Şayet bu delikanlılığı yaparsa kendisini siyaseten ve tıbben mazur görmekten vazgeçip muhatap alacağız. Bu soruları yanıtları açık bir şekilde verirse kendisi ile ilgili tutumumuzu gözden geçireceğiz.

1- PKK'dan YPG'ye bölücü terör örgütünün bütün unsurlarını siyasi uzantıları ile birlikte en şiddetli şekilde lanetliyor mu lanetlemiyor mu?

2- Türkiye'nin PKK ve YPG'ye karşı yürüttüğü sınır ötesi harekatlarını destekliyor mu?

3- NATO üyesi tartışmalarında kendi devletinin izlediği politikaların yanında mı?

4- Türkiye'nin Akdeniz ve Ege'de verdiği milli mücadelede ülkesinin safında mı?

5- Dünyanın yaşadığı krizin ekonomik boyutunun ülkemize etkilerine karşı sürdürdüğümüz mücadeleye ilkesel düzeyde destek veriyor mu?

6- Mahkeme kararlarıyla yalan olduğu tescillenmiş iddiaları kenara bırakıp siyaseti ülkenin ali çıkarları üzerinden yürütmeye var mı?

7- Siyasi stratejilerini kendi partisinin mensuplarıyla belirlemeye yönelecek mi yönelmeyecek mi?

8- Bu toprakların tüm değerleri sembolleri ile asil bir devletin evladı gibi hareket etmeyi kabul ediyor mu?

9- Partisi içindeki her türlü terör örgütü destekçisi tecavüzcüyü tasfiye etmeyi düşünüyor mu?

10- Yüreği yetip 2023'te cumhurbaşkanı adayı olacak mı olmayacak mı?

GEZ OLAYLARININ YILDÖNÜMÜ

Siyaset kılıklı provokatörler yaptıkları terbiyesizliğin hesabını hukuka ve millete verecekler. Olayların arkasında kimi olduğunu tarih de yazacak. Bu ne edepsizlik, bu ne rezillik? Hesabını hukuk önünde vereceksiniz.

Gezi olayları masum bir itiraz değil alçakça bir kalkışmadır. Gezi olayları ile yapamadıklarını birkaç ay sonra FETÖ'nün emniyet ve yargı darbe girişimiyle meşru hükümeti devirmeye çalıştılar.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA'NIN NATO'YA BAŞVURU SÜRECİ

Her iki ülkenin NATO üyeliğine terör örgütü PKK'ya verdikleri destek sebebiyle karşı olduğumuzu hemen söyledik. NATO güvenlik kuruluşudur.

Terör örgütleri, AB İnsan Hakları Mahkemesi'nin önünde çadır kurup para topluyor. Bunlar göz önünde iken nasıl buyurun gelin?' diyebiliriz.

Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı aldık Çavuşoğlu'ndan İsrail açıklaması: Tel Aviv'e büyükelçi atama kararı aldık

YUNANİSTAN İLE GERİLİM

Yüksek düzeyli stratejik konsept toplantımızı bozduk. Yunanistan ikide bir uçakları ile bize gösteri yapıp duruyor. Tarihten hiç ders almıyor musun? Türkiye ile dans etmeye kalkma.

Türkiye'ye parasıyla vermediği silahları terör örgütüne aktaranlar hukuk devleti değil terör devleti sıfatını hak eder. Teröristlere her türlü kolaylığı gösterenler, bizim listesini verdiğimiz treröristleri takip edemeyenler NATO'ya nasıl bir katkı verebilir? Teröriste böylesine kolayca yol veren bir ülke mi bir tehdit karşısında bizimle mücadele edecek? Bu sorulara kesin ve net cevaplar bulmadan tavrımız değişmeyecek.

SURİYE'YE HAREKAT MESAJI

Tel Rıfat ve Münbiç'i teröristlerden temizleyeceğiz.