Davut Gürkan, yazılı olarak yayımladığı mesajında Anadolu topraklarında yazılıp, tüm dünyada örnek olarak gösterilen Türk Milleti’nin bağımsızlık mücadelesinin zafer nişanı niteliğindeki Cumhuriyetin kuruluşunu ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

Başkan Gürkan, mesajında şu ifadeleri kullandı:

“Aziz Milletimizin Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde giriştiği bağımsızlık mücadelesinin en büyük zaferi olan cumhuriyetimizin 99. yılını kutlamanın coşkusu ve sevinci içerisindeyiz. Tarihe altın harflerle işlenen destansı zaferde milletimiz topraklarımıza kasteden dış güçlere karşı din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin genç ihtiyar, kadın erkek demeden birlik ve beraberlik içerisinde geçit vermemiştir. Tarihi destanlarla dolu Türk Milleti, İstiklal Savaşı ile dünyada düzeni değiştirmiş, emperyalist fikir ve güçlere karşı dünyada gösterilen bir mücadele sergilemiştir.

Bizler de şanlı tarihimizden aldığımız güç ve ilhamla Cumhurbaşkanımız, Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde son 20 yılda Türkiye’nin önüne serdiğimiz her alanda güçlü Türkiye vizyonu ve hizmetlerimizle ecdadımızın izinden giderek, Türkiye’yi dünya çapında sözü geçen bir ülke haline getirme yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrifleriyle bir üretim kampüsü Bursamızda açılacak, gelecek vizyonumuzun altına atılan imzalarımızdan olan TOGG’dan tutun da savunma sanayiindeki hamlelerimize, gelecek nesillerimizi geleceğe hazırlayan teknolojik atılımlarımızdan sağlık, eğitim, hukuk, ekonomi, toplumsal yaşam alanlarındaki atılımlarımıza kadar birçok alandaki devrimsel adımlarımızı atmayı sürdürüyoruz.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde açıklanan Türkiye’nin Yeni Yüzyıl Vizyonu eşliğinde geleceğimizi şekillendirmeyi sürdüreceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle gazilerimizi de saygı ile anıyorum.”