Nilüfer Belediyesi, konaklama tesislerinde ağırladığı depremzede ailelerin sosyal yaşama  dönebilmeleri için çeşitli etkinlikler düzenliyor.

Bu kapsamda hafta sonunda Vosgarage16 grubu iş birliğiyle bir etkinlik gerçekleştirildi.

Bursa’nın yanı sıra çevre illerden de Nilüfer’e gelen vosvos araç sahipleri, Nilüfer Belediyesi Bizim Bahçe Engelsiz Yaşam Merkezi ile Nilüfer Belediyesi İzzet Şadi Sayarel Huzurevi’nde konaklayan depremzede ailelere, çocuklarıyla birlikte şehir turu düzenledi.

25 vosvos tarzı klasik araçlarla önce şehir turu atan depremzede aileler ve çocukları, ardından yine aynı araçlarla Nilüfer Belediyesi Dr. Hüseyin Parkan Sanlıkol Müzik Enstrümanları Müzesi’ni (MEM) ziyaret etti.

Farklı coğrafyalara ait çok özel enstrümanların bir arada olduğu müzeyi rehber eşliğinde gezen aileler, bu enstrümanları yakından gördü.

Bursa, Hollanda ile tekstil ve hazır giyimde iş birliğini artıracak Bursa, Hollanda ile tekstil ve hazır giyimde iş birliğini artıracak

Ailelere, kısa bir piyano dinletisi de sunuldu. Meraklı gözlerle müzeyi gezen çocuklar piyano başına geçerek, farklı bir deneyim de yaşadı.

Keyifli geçen gün, Nilbel Sosyal Tesisleri’nde çay sohbetiyle sona erdi.