Başvurularının 14 Mart'tan itibaren alınmaya başladığını belirten Özgöz yaptığı açıklamada şu bilgileri paylaştı; ”DEVA Partisi olarak bugüne kadar Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde yapmış olduğumuz hazırlıkların, vermiş olduğumuz emeklerin karşılığını millete hizmetle taçlandıracağımız, seçim sürecine girmiş bulunmaktayız.  DEVA Partisi olarak 14 Mayıs 2023 milletvekilliği seçimine en az 41 ilde kendi logomuz ile gireceğiz.

DEVA Partisi teşkilatları Bursa’nın tüm ilçelerinde seçimde hedeflerimize ulaşmak üzere hazır. Çok sayıda teşkilat mensubumuz , il başkan yardımcılarımız , il yöneticimiz , ilçe başkanlarımız aday adaylığı heyacanı yaşıyor. Yaklaşık 3 yıldır teşkilatlarda emek veren yol arkadaşlarımızın maddi manevi destekleri ile partimizi bu günlere getirdik. Bugün de partimizi temsil etmek üzere elini taşın altına koyan yol arkadaşlarımın heyecanını gururla paylaşıyoruz. Bu heyecanın ve gururun Bursa’da her iki seçim bölgesinde somut sonuçlara dönüşeceğini görüyoruz. Gayretimiz ülkemiz için, gayretimiz milletimiz için. Seçim süreci tüm milletimize ve DEVA teşkilatlarımıza hayırlı olsun.” Dedi.

DEVA PARTİSİ Bursa Seçim İşleri Başkanı Muhammet Gül de adaylık süreci hakkında bilgi verdi.

Gül : “ DEVA Partisi, milletvekili aday adayı olmak isteyen vatandaşların başvurularını üç kanaldan kabul etmektedir. Aday adayları, İl Başkanlığımızdan, Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığından veya basvuru.devapartisi.org.tr üzerinden başvuru yapılabilmektedir.

Milletvekili aday adayı olacak kişilerden;

“Aday başvuru formu, nüfus cüzdanı örneği, adli sicil belgesi (arşiv kayıtlı, milletvekili adaylığı için), diploma sureti (mezuniyet belgesi), askerlik durum belgesi, adaylık için istifası zorunlu olan kimselerin ilgili mercilere sunulmuş istifa veya emeklilik dilekçelerinin ve alındı belgesinin fotokopisi, 2 adet vesikalık fotoğraf, adaylık başvuru bedelinin ödendiğine dair dekont, özgeçmiş”  istenmektedir.

Milletvekili Genel Seçimleri için aday adayı başvuru ücretlerimiz ise:

Erkek adaylar: 5.000 TL

Kadın adaylar: 2.500 TL

Genç adaylar: 2.500 TL

Dünya Tiyatro Günü’ Bursa’da kutlandı Dünya Tiyatro Günü’ Bursa’da kutlandı

Engelli adaylar: 1.000 TL

Deprem bölgesinden başvuru yapan adaylar: 1.000 TL olarak belirlenmiştir.

DEVA Partisine gönül veren, Türkiye’nin kalkınması için elini taşın altına koyarak aday adaylığı başvuru sürecini tamamalayan tüm yol arkadaşlarıma başarılar diliyor, seçim sürecinin ülkemize ve Bursa’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.