Pençe Kilit Harekatı bölgesinde 9 askerin, PKK'lı teröristlerin üs bölgesine sızma girişiminde çıkan çatışmada şehit olmasının ardından, Dolmabahçe'de güvenlik zirvesi toplantısı kararı alınmıştı. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan güvenlik toplantısına katılmak üzere Dolmabahçe'de bulunan Çalışma Ofisi'ne geldi.

Antalya'da 4 ilçe afet bölgesi ilan edildi Antalya'da 4 ilçe afet bölgesi ilan edildi

Toplantıya Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Genelkurmay Başkanı Metin Gürak ve MİT Başkanı İbrahim Kalın katılacak. 

HAİN SALDIRIDA 9 ASKER ŞEHİT DÜŞTÜ

Milli Savunma Bakanlığı, Irak'ın kuzeyindeki Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde bir üs bölgesine sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada şehit asker sayısının 9'a yükseldiğini bildirdi.

Bakanlığın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir.

Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah'tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz."

Editör: Melike Timur