1945 yılında ABD’de faaliyete başlayan ve 7 milyar dolarlık toptan satış rakamına ulaşan dünyanın en büyük mobilya markası Ashley Furniture’nin yöneticileri Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaret etti.

Ziyarette, Ashley Furniture ortaklarından Abdelrahman Tayeh Ayyad, Ashley Furniture Bölge Sorumlusu Emad Abdulaziz Barakat, Satış Sorumlusu Genel Müdür Yardımcısı Troy Davis, Şirketin Genel Müdürü Bilal Sağlam ve Çakırlı İnşaat sahibi Halil İbrahim Çakırlı bulundu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem’i ziyaretinde şirketin Türkiye hedeflerine değinen şirket yöneticileri, “1945 yılında ABD’de faaliyete başlayan Ashley Furniture, 1 milyon metrekareden fazla kapalı alanda, 35 bin çalışanın üzerinde dünyanın en büyük mobilya fabrikalarına sahip ve saniyede ortalama bir mobilya üretiyor. Her yıl Ar-Ge ve teknolojiye 30 milyon doların üzerinde yatırım yapan, 7 milyar dolar toptan satışı ile Amerika’nın ve dünyanın en büyük mobilya markası olmayı başarmış Ashley Furniture, Bursa, İstanbul ve Ankara’da yeni açmış olduğu mağazalarına ek olarak Türkiye’de ilk etapta 30 mağaza hedefi ile yola çıkmış durumda” dediler.

AMERİKAN FİRMASI TÜRKİYE’DE YATIRIM YAPIYOR’

Kayseri’de 100 dönüm arazi üzerine fabrika kurulum aşamasının çoktan başladığını belirten şirket yöneticileri, hedeflerini ise şöyle ifade ettiler:

“Ashley Furniture firmasının asıl hedefi, üretim ağlarından birini Türkiye merkezli olacak şekilde Orta Doğu, Avrupa ve Kuzey Afrika’yı kapsayacak şekilde yapılandırmaktır. Dünyada 7 ülkede dev fabrikalara sahip olan bir dünya devinin Türkiye’de de üretim yapması, istihdam sağlaması Türkiye’ye ekonomisine büyük katkılar sağlayacağından eminiz. Dünya çapında binlerce satış noktasına sahip olan Ashley Furniture Homestore Türkiye’de üretilecek olan tüm ürünlerini dünyaya ulaştırmak, yılların birikimini Türkiye’ye taşımak ve bu konuda somut adımlar atarak mobilya endüstrisine farklı bir soluk getirmek amacı ile ilerlemektedir. Amerikan konforunu Türkiye’ye getirerek, rahat koltuklarını, masif ahşap mobilyalarını sağlamlık garantisi ile mobilya tüketicilerinin beğenisine sunuyor. Teknolojiyi ve mağazacılığı bir araya getiren Ashley Furniture Homestore müşterilerine en iyi alışveriş deneyimini sağlamak ve bu konforu tüm evlerde yaşatmak için 77 yıllık deneyimi ile artık Türkiye’de.”