Sarsıntının çevre illerden de hissedildiği öğrenildi. Depremin ardından olumsuz bir durum bulunmadığı ve saha tarama çalışmalarının devam ettiği bildirildi. Jeolog Prof. Dr. Okan Tüysüz, meydana gelen depremi artçı olarak değerlendirmenin mümkün olduğunu söyledi. Tüysüz, "Bölge hem 2020 depremiyle hem de geçtiğimiz yıl yaşadığımız 6 Şubat depremiyle sıkışan ve gerilen bir bölge. 2020'de enerjisi boşaldığı için büyük bir deprem beklemediğimiz bir yöre" ifadelerini kullandı.

AFAD'ın verdiği bilgiye göre, saat 03.25 sıralarında merkez üssü Elazığ Merkez olan 4,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Sarsıntının yerin 13,8 kilometre derinliğinde oluştuğu belirtildi.

Mezuniyette ‘uygunsuz kıyafet’ tartışması… Bakan Tekin’den açıklama geldi! Mezuniyette ‘uygunsuz kıyafet’ tartışması… Bakan Tekin’den açıklama geldi!

Depremin Bingöl, Tunceli, Malatya, Diyarbakır, Batman illerinden de hissedildiği öğrenildi.

Deprem sonrası bazı vatandaşların da evlerinden dışarı çıktığı görüldü.

AFAD'DAN AÇIKLAMA

AFAD'ın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada deprem sonrası olumsuz bir durum bulunmadığı bildirildi.

AFAD'dan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Elazığ ilimizde saat 03.25'te meydana gelen 4.7 büyüklüğündeki deprem sonrası an itibarıyla olumsuz bir durum bulunmamaktadır.

Saha tarama çalışmaları devam etmektedir.

Etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunarız."

VALİ ÖMER TORAMAN: HER HANGİ BİR OLUMSUZLUK TESPİT EDİLMEDİ

Elazığ Valisi Ömer Toraman, sosyal medya hesabından geçmiş olsun dileklerinde bulundu. Toraman paylaşımında "Birimlerimiz tarafından yürütülen saha taramaları neticesinde çok şükür şu ana kadar her hangi bir olumsuzluk tespit edilmedi." ifadelerini kullandı.

VALİLİKTEN AÇIKLAMA

Elazığ Valiliği'nden yapılan açıklamada da "Deprem sonrası 03.45 itibariyle ilimizdeki AFAD, 112 ihbar hatlarına herhangi bir hasar ihbarı yapılmamıştır. Bütün birimlerimiz depremin ilimizdeki etkilerini yakından takip etmektedir." denildi.

Editör: Zehra Ceviziş