Otomobil üretimi yüzde 4 azaldı Otomobil üretimi yüzde 4 azaldı

AK Parti kurmayları en düşük emekli maaşının yükseltilmesi için harekete geçti.

EMEKLİ ZAMMI SON DAKİKA HABERLERİ: 2023 Temmuz SSK, Bağkur en düşük emekli  maaşı hesaplama ekranı! Temmuzda emekli maaş zammı ne kadar, kaç TL olacak?  - Galeri - Ekonomi

En düşük 10 bin TL olan emekli maaşının en az 12 bin TL olacak şekilde yeni bir hazırlık yapılıyor.

Temmuz 2023 emekli zammı belli oldu mu? 2023 temmuz emekli maaş zammı ne  kadar? Seyyanen zam

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN ONAYINA SUNULACAK

Yaklaşık 3 milyon emekli 10 bin TL maaş alıyor. AK Parti’nin ilk formülü en düşük emekli maaşını 10 bin TL’den 12 bin TL’ye çıkarmak. Altı aylık enflasyon farkının belli olmasıyla birlikte en düşük emekli maaşı alanlar yüzde 24,73’lük zamdan yararlanamıyor. Kök maaş üzerinden yapılan zam oranının en düşük emekli maaşı alanların emekli maaşlarına yansımadığı gerekçesiyle AK Parti harekete geçti.

SSK, Bağ-Kur, EYT'liye çifte zamlı yeni maaş tablosu! 5.000 TL ikramiye +  10.332 TL kök maaş + 12,24 puan refah payı + toplu sözleşme zammı!

AK Parti yönetimi hafta içinde en düşük emekli maaşının en az 12 bin TL olmasıyla ilgili hazırladığı raporu Erdoğan’a sunacak. Erdoğan’ın da onay vermesi halinde çalışma ivedilikle Meclis gündemine taşınacak ve temmuz ayı içinde de Meclis’te kabul edilecek. AK Parti kurmayları ilgili bakanlıklardan en düşük emekli maaşı ilgili mali rapor da istedi.

Son dakika: 10 bin TL SSK, Bağ-Kur en düşük emekli maaşı ne olacak? Cuma  gününe dikkat, rapor Erdoğan'a gidiyor! Konuşulan rakam ortaya çıktı, 'Son  yüksek oransal zamlar...' - Finans haberlerinin doğru adresi -

Yapılacak artışın kaç emekliyi kapsayacağı maliyetinin ne olacağına ilişkin raporda Erdoğan’a sunulacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılının emekli yılı olacağını açıklamıştı. 25 Ocak da en düşük emekli aylığı 10 bin TL olmuştu. Söz konusu düzenleme Erdoğan’dan onay alırsa 2024 yılı içinde en düşük emekli maaşı alanlara ikinci kez iyileştirme gelmiş olacak.

Editör: Seren Ümit